Málo sněhu je důvod, proč řidiči vyrážejí ničit fotbalová hřiště. Zde driftují

                   

Na zimní období se mnoho řidičů vysloveně těší, jelikož sníh na vozovce způsobuje její větší kluzkost, což v především v případě zadokolek může znamenat podstatně zábavnější jízdu. Tedy pokud se rozhodnete jet řízeným smykem a takzvaně driftovat. Letošní zima je však na sníh celkem chudá, což přináší jeden negativní fenomén.

Řidiči ničí veřejný majetek

Pokud je sněhu dost, není nic složitého vyrazit driftovat třeba na méně frekventovanou silnici, nebo na větší parkoviště, které je v určitou dobu zcela prázdné a tak pro danou zábavu i zcela bezpečné. Ale co v případě, kdy sníh není? Většina řidičů je slušná a tak vědí, že jednoduše mají smůlu. Jsou ale i ti, kteří jsou ze současné zimy nervózní a tak se vydají ničit veřejný majetek. Se svým vozem nejčastěji míří na fotbalová hřiště.

Driftování na trávníku

Když není sníh, tak řidiči hledají alternativy, kde by si jízdu smykem mohli užít. A jedním z takových míst může být i fotbalové hřiště. Jde o velkou travnatou plochu, která když je dostatečně mokrá tak nabídne velmi dobré vlastnosti pro řízený smyk. Skvěle klouže, což jsou vlastnosti, které řidiči pro driftování vyhledávají. Už si ale neuvědomují, jak velké škody tím působí.

i

Vypátrat viníky je problém

Nutno říci, že vypátrat viníky je často velký problém, jelikož pokud nejsou přistiženi přímo při činu, těžko jim někdo v budoucnu prokáže vinu. Zvláště, když své auto od stop trávy a hlíny rychle umyjí. A tak se hlavně vesnická fotbalová hřiště, na která je bezproblémový přístup, mohou stát terčem těchto vandalů. A škody, které způsobí, nejsou nijak malé. Jeden příklad za všechny je situace ze sousedního Polska z roku 2018, kde se řidič BMW rozhodl vyrazit driftovat taktéž na fotbalové hřiště. Byl dopaden a musel zaplatit škodu ve výši 300 000 Kč a dále mu hrozilo dokonce i vězení za poškozování cizího majetku. To si řada driftujících řidičů vůbec neuvědomuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články