Méně známé a mnohými opomíjené ojetiny, které nezklamou

                   

Není ojetina, jako ojetina. Pokud sáhnete po té správné, můžete výrazně ušetřit. A pokud si vyberete dobře vypadající vrak, vyhodíte peníze z okna. Případnou koupi byste vždy měli konzultovat se spolehlivým automechanikem, který vybrané auto prohlédne. Ale pokud si vyberete některý z modelů z dnešního článku, pravděpodobně neuděláte chybu.

Lancia Ypsilon

Malé městské vozítko najdete hned pod dvěma názvy – Ypsilon a Musa. Jde prakticky o stejná auta, liší se jen v detailech. Pochlubit se mohou bohatou výbavou, která konkuruje doplňkům výrazně větších a dražších modelů. Nejčastěji je najdete ve třídveřovém provedení, ale existují i varianty s pěti dveřmi.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Opel Karl

Na našich silnicích Opel Karl příliš často nepotkáte, ale v Německu a Rakousku šlo o oblíbený model pro městské popojíždění. Populární byl zejména mezi seniory, a tak u našich sousedů narazíte na spoustu Karlů ve skvělém stavu, které nemají prakticky nic najeto – s trochou nadsázky se dá říci, že tato auta jezdila jen na nákup a zpátky. Za dobré peníze tak můžete pořídit prakticky nové auto, které se skvěle hodí do města.

Renault Latitude

Prémiový francouzský sedan může mít v tuzemsku trošku potíže s náhradními díly, které možná budete muset objednávat ze zahraničí. Jinak jde ale o velmi spolehlivý vůz s elegantní a luxusně vypadající karoserií, ve kterém se budete cítit jako v bavlnce. Ve srovnání s jinými vozy své kategorie je navíc Renault Latitude o poznání levnější.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Volkswagen Routan

Je možné, že o Volkswagenu Routan jste nikdy neslyšeli, jeho výrobce ho u nás nikdy příliš nepropagoval. A pokud jste ho potkali na silnici, pravděpodobně jste ho pokládali za nějaký americký vůz. Routan totiž americké minivany velmi výrazně připomíná. A ne náhodou, je založen na Chrysleru Voyager. Je však o poznání levnější i dostupnější. Skvěle poslouží velkým rodinám i profesionálním řidičům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články