Proč nový Mercedes-Benz EQS absolutně rozdrtil Teslu? Svou vlastností mění trh elektromobilů

Nový Mercedes-Benz EQS nabízí elektrický pohon a nejmodernější dostupnou technologii. Tento model má také nejlepší aerodynamiku ze všech sériových vozidel na světě.

i Zdroj fotografie: Mercedes
i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Zatímco spalovací motory jsou podle některých expertů pouze přežitky a do budoucna se s nimi u automobilů téměř nebudeme setkávat, elektromobily zažívají obrovský rozmach. Tento pohon by měl jednoho dne zcela nahradit dosud používané motory s tím, že se bude jednat o bezemisní vozidla. Na tuto skutečnost zareagovala i německá automobilka Mercedes-Benz. Nedávno totiž představila svůj nový model EQS.

Plně elektrický model EQS

Mercedes-Benz vydal před nedávnem očekávanou novinku, elektrický bezemisní EQS. Ten se okamžitě stal vlajkovou lodí Mercedesu a překonal dosud velmi opěvovanou třídu S. K představení konceptu došlo již před dvěma lety na frankfurtském autosalonu. Teprve v dubnu letošního roku se však představil automobil v plné své kráse a sériové výrobě. Již po představení konceptu byl tento model velmi očekávanou novinkou, protože kombinuje nejmodernější technologii a elektrický pohon, tedy nejžádanější prvky do budoucna.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Nejmodernější dostupná technologie

Mercedes-Benz EQS do určité míry předběhl svoji dobu. S dosud nejluxusnějšími modely třídy S má určité věci společné, hlavní rozdíl je však v pohonné jednotce. Dosavadní král luxusu, třída S, má pouze spalovací motor. Naproti tomu novinka EQS byla od začátku navržena jako elektromobil pro blízkou budoucnost.

iZdroj fotografie: Mercedes

Vůz disponuje nejlepší dostupnou technologií jak z hlediska designu, tak i výbavy. Velmi zajímavé je, že se u tohoto modelu nedá vůbec otevřít kapota. Koneckonců u plně elektrického automobilu to stejně řidiči nepotřebují, takže se nejedná o žádnou nevýhodu. Kapalina do ostřikovačů se dá jednoduše doplnit prostřednictvím nálevky schované v blatníku.

Bezkonkurenční aerodynamika

Model EQS vyniká především svým nízkým aerodynamickým odporem, který činí hodnotu pouze 0,20. V tomto ohledu dokonce překonal i Teslu model S Plaid, o které tvrdí její výrobci, že se jedná o automobil s nejmenším aerodynamickým odporem na světě. V aerodynamickém odporu vozidel pokročila technologie během posledních 10 let rychlým skokem kupředu. Před touto dobou si totiž automobilky mohly o podobných hodnotách, jako má novinka od Mercedesu nebo Tesla, jenom zdát.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Aerodynamika jako důležitá součást elektromobilů

Aerodynamický odpor je u elektromobilů zvlášť důležitý, protože při jeho snížení dokáže prodloužit dojezd. Na tento fakt se zaměřuje celá řada výrobců elektromobilů, kteří se snaží inovativními a někdy i trochu futuristickými tvary co nejvíce zlepšit aerodynamiku vozidla. K tomu jim slouží například aerodynamické tunely, ve kterých zkoumají obtékání vzduchu a následné odtržení za automobilem.

Prosazujete raději spalovací motory, nebo byste volili vozidlo s elektrickým pohonem?

Zdroj: Mercedes-Benz

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Veselý

Zobrazit další články