Mercedes kašle na downsizing. S-Class dostane motor V12

                   

Trend je neúprosný a downsizing vede automobilky k tomu, že stále jenom snižují objem motorů a počty válců. Naštěstí jsou tu takové, které se danému trendu chtějí postavit stůj co stůj. A přesně takovou automobilkou je Mercedes. Značka známá svou kvalitou, precizností, ale i důrazem na tradice. Právě proto se rozhodla i nadále používat motor V12.

Mercedes S-Class má debutovat v roce 2021

Mluvíme o nové generaci parádní limuzíny s označením Mercedes S-Class. Zatím není moc informací, které by byly ze strany Mercedesu uvolněny. Jedna se však přece jenom objevila a my můžeme říci, že rozhodně patří k nejzajímavějším. Že bude auto samo o sobě designovým a technologickým skvostem který nabídne skvělé jízdní vlastnosti a komfort, o tom nepochybuje nikdo. Každého proto spíše zajímalo, jak to bude s motory a jakou cestou se Mercedes vydá.

Motor V12 byl potvrzen

Kdo očekával zklamání, toho Mercedes vyvedl z omylu. Vedoucí značky Ola Kallenius totiž potvrdil, že jednou z motorizací, se kterou bude Mercedes S-Class nabízený, má být i motor V12. To je pro mnoho příznivců motorismu velmi dobrá zpráva. Automobilka se jako jedna z mála chce vzepřít a chce vsadit na osvědčenou klasiku. Kašle na downsizing, kašle na elektřinu a jede si takzvaně to svoje. To, co řada lidí hledá. Přitom to na chvíli vypadalo, že se této motorizace pod kapotou Mercedesů dost možná již nemusíme dočkat. Proč vlastně?

Zpráva je velmi překvapivá

Zpráva o použití motoru V12 velmi překvapila, jelikož se spíše očekávalo použití motorizace V8. A to hlavně z důvodu, že přesně ten je použitý u luxusního SUV Mercedes-Maybach GLS S600. S-Class tak nakonec dostane motor z mnoha pohledů lepší. Důvodem této rozdílnosti je především fakt, že Maybach nemá pro V12 pod kapotou dostatek prostoru, a právě proto byla zvolena zmíněná motorizace.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články