Zbohatlík na čerpací stanici platil řidičům za natankované palivo. Během 24 hodin utratil 4,4 miliony Kč

Cena paliva stoupla nejenom v Evropě, ale i v USA. V Chicagu milionář platil řidičům palivo, celkem za milion dolarů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zní to jak z pohádky, ale je to tak. Každý, kdo se objevil autem na jedné z jednadvaceti vybraných čerpacích stanic v americkém Chicagu, mohl počítat s tím, že natankuje zadarmo. Vážně. Vše totiž platil milionář Willie Wilson. Každý řidič mohl počítat s tím, že dostane zadarmo palivo v hodnotě 50 dolarů, to je v přepočtu asi 1 100 Kč. V součtu mělo jít o palivo celkem za jeden milion dolarů. 

Jednorázová akce? Milionář platil palivo opakovaně

Nešlo o první akci, kterou Willie Wilson provedl. Už 17. března avizoval, a také realizoval, podobné dárcovské čerpání, ovšem „pouze“ za 200 tisíc dolarů, to je asi 4,4 milionu Kč. Přepočteno z ceny za galon, je nyní aktuální cena za litr benzínu v USA asi 28 Kč. To je podle některých zdrojů nejvyšší částka v historii, i kdyby, tak neobvykle vysoká je určitě. Za 50 dolarů tedy dostali řidiči zhruba 40 litrů benzínu. Celou u malých aut, a necelou nádrž u aut větších.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je nasnadě, že zájem byl obrovský. Tak moc, že řidiči, kteří měli zájem o a palivo zdarma, vytvořili dopravní zácpu široko daleko a vše musela řídit policie. Milionář postupem času vnímal situaci, získával zkušenosti, a tak najal dobrovolníky, kteří pomáhali s organizací a rozdávali řidičům nálepky s pořadovými čísly. Pikantní je, že některým řidičům došlo palivo v nádrži ještě dříve, než dojeli k čerpacímu stojanu. 

Bez benzínu na čerpací stanici nedojedete

Akce měla začít v 7 hodin ráno, fronty se začaly tvořit už ve 2 hodiny v noci. A řidiči čekající v nastartovaných autech spotřebovali všechen benzín. Policisté pak pomáhali dotlačit vozy bez benzínu až na čerpací stanici. Odměnou jim měla být hotovost a palivo navíc.

Šlo o projev čisté dobrosrdečnosti? Těžko říct. Byť už před časem Willie Wilson otevřel svou peněženku a platil lidem daň z nemovitosti, lze si jeho šlechetnost spojit s potencionální kandidaturou na post starosty Chicaga. Spekuluje se i o jeho zájmu o senátorské křeslo, či dokonce místo v Bílém domě. Volby na radnici se mají konat v Chicagu příští rok, uvidí se, jestli si budou voliči toto gesto pamatovat a zda to ovlivní jejich volební názor. 

Co říkáte, líbila by se vám nádrž paliva zadarmo?

Zdroj: MensHealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb.cz a Garaz.cz. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články