Mini mění označení svých kol. Název odkazoval na koronavirus

                   

Dění kolem koronaviru má do automobilového průmyslu mnohem větší přesah, než si myslíme. Jistě jste slyšeli o zpoždění dodávek z Číny, o zavřených továrnách, nebo také o tom, že prodeje aut výrazně klesají. A jsou tu i další věci, které jsou spojeny s názvy na automobilovém trhu. Jeden takový problém potkal automobilku Mini.

Kola s označením Corona Spoke

Mini se rozhodlo nabídnout ke svému elektromobilu i speciální kola, v unikátním designu. A ta dostala také svůj název. A to Corona Spoke. Na tom by nebylo až tak nic zvláštního do doby, dokud nezačal po celém světě řádit koronavirus. Tedy nemoc s značením covid-19. V tu chvíli se tento název začal jevit jako špatný a začalo se logicky uvažovat o jeho stažení a hlavně změně.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Mini

Kola připomínající zásuvku

Kola s označením Corona Spoke jsou v poměrně povedeném designu, který může na první pohled připomínat typickou americkou zásuvku. A to samozřejmě není náhoda, jelikož jsou nabízena výhradně k elektrickému vozu Mini. Tento design tak jenom podporuje celkové provedení vozu a fakt, že je výhradně na elektřinu. A rozhodně to podle parametrů není špatné auto. Dojede 230 kilometrů a nabídne výkon 184 koní.

Došlo k přejmenování

Vzhledem k rozšíření nemoci covid-19 se tedy automobilka rozhodla k přejmenování svých kol. Ty už neseženete pod označením Corona Spoke, ale je třeba hledat je pod označením Power Spoke. Změna tedy není až tak výrazná. Samozřejmě se změnou bude spojena celá řada administrativních kroků, hlavně když máme na mysli jejich přejmenování ve všech dokumentacích, letácích, cenících a dalších informačních listech.

Nejde o první podobný případ

V souvislosti s různými epidemiemi se nejedná o první takový případ. A nemáme na mysli známé pivo Corona – to nespadá do oblasti automobilového průmyslu. Máme na mysli indickou automobilku Tata, která v minulosti představila automobil s označením Tata Zica. Na tom by samo o sobě také nebylo nic divného, pokud by následně nezačal po světě řádit virus Zika. Proto se indická automobilka rozhodla pro změnu a auto přejmenovala. Model se od té doby prodává pod označením Tata Tiago.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Hlavně pozitivně

Jaké jsou vlastně důvody k těmto přejmenováním? Je to jednoduché. Automobilky, a nejenom ty chtějí, aby byly jejich produkty vnímány hlavně pozitivně. Pokud si při vyslovení jména vzpomenete na něco, co je negativní, není to úplně to správné. Navíc se to může negativně podepsat i na prodejích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností