Místo drahých čističů prospěje pneumatikám známá limonáda

                   

Stejně jako se staráme o karoserii našeho vozu, bychom se měli starat také o naše pneumatiky a samozřejmě i o disky. I tady existuje široká škála různých přípravků a produktů, které jsou určení k čištění a péči. Ty však nechte v regále a raději vyrazte do potravin koupit známou limonádu Coca-Cola.

Odstraní řadu nečistot

Během provozu se na naše pneumatiky nalepí celá řada nečistot, které je třeba dostat efektivně dolů. Ne každý chce investovat do drahých čističů, když stačí použít jenom trochu limonády. Tu postačí nastříkat na pneumatiku a disk a nechat působit. Následně stačí omýt proudem vody a řada nečistot bude jednoduše pryč.

Poradí si i se rzí

Hlavně pokud máte plechové disky se může objevit rez. A to jak na okrajích, tak v místech, kde je závaží, tak i v místech kolem šroubů. To je další důvod, proč by měla být Coca-Cola použita. Díky svému unikátnímu složení, které obsahuje i některé kyseliny, si dobře poradí s různým výskytem rzi. Vaše disky tak budou mnohem lépe vypadat a při přezouvání se nemusíte trápit s komplikovaným povolováním šroubů.

Zajistí černou barvu samotným pneumatikám

Pokud vás trápí i to, že samotné pneumatiky, tedy vaše gumy nejsou už dávno dokonale černé, nezoufejte. I tady pomůže ona známá limonáda. Stačí ji nastříkat a dále už nijak neomývat. Pneumatika bude o poznání černější.

Jak na aplikaci?

Je to snadné. Ideální je použít klasikou lahev s nápojem, na kterou našroubujete běžný rozprašovač, který můžete sundat z jiné lahvičky. Potom už nápoj jednoduše nastříkáte na vaše kola a necháte působit. Následovat by mělo být jeho dokonalé opláchnutí čistou vodou a také případné dočištění měkkým hadříkem.

Použijte správný nápoj

Důležité je použít vždy ten správný nápoj. Ne všechny kolové nápoje jsou ty pravé. Nejlépe účinkuje klasická Coca-Cola. My doporučujeme použít verzi bez cukru. To proto, že se na povrchu pneumatik nevytvoří sladký povlak, který by působil to, že se na kola budou zbytečně lepit další nečistoty.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články