Mladík úmyslně zdemoloval dealerství Porsche. Proč to udělal?

                   

V pondělí večer se v kanadském Torontu stala tragikomická událost. Mladý řidič projel svou Toyotou prosklenou stěnou dealerství Porsche a narazil do několika těchto prémiových vozů. Poté, co vystoupil ze svého auta, začal demolovat vozy uvnitř showroomu. Co za tím vším stálo?

Asi měl špatný den, ale ty další budou nejspíš ještě horší. Všichni jsme někdy měli špatný den. Někteří z nás si prožili opravdu špatné časy, a občas jsme při záchvatu vzteku předvedli něco, co by nás za normálních okolností ani nenapadlo. Praštit pěstí do stěny nebo hodit ovladač od Playstationu do televize je dost špatné, ale tenhle řidič Toyoty asi úplně zešílel a vjel do dealerství Porsche – a to naprosto úmyslně.

Fixou napsal na Porsche Cayman jméno své bývalé

Všechno se to odehrálo v pondělí pozdě večer v kanadském Torontu. Podrobnosti o řidiči nebyly zveřejněny, ale podle informací televize CityNews Toronto víme, že muž je starý 20 let a rozhodně nešlo o nešťastnou náhodu. V showroomu byli v době, kdy mladík provedl svůj bláznivý skutek, ještě dva zaměstnanci. A právě oni prozradili reportérům, že když muž vyskočil z auta poté, co projel prosklenou stěnou budovy přímo do několika zaparkovaných Porsche, rozeběhl se směrem ke žlutému 718 Cayman, a napsal mu černou fixou na bok jméno „Eve“. Jo, zdá se, že se celá tato šílená záležitost odehrála, protože šlo o zhrzeného milence, který pravděpodobně neustál rozchod nebo nevěru.

Mohlo by vás zajímat: Porsche 356 postavil Čech, dnes je autu přes 70 let

i

Přímo naproti je policejní stanice

A aby toho nebylo málo, přes ulici, přímo naproti dealerství Porsche, se nachází policejní stanice. A společně se dvěma zaměstnanci, kteří už byli uvnitř – z nichž jeden byl pracovník security – se celý tento akt zuřivého vandalismu ukázal jako ne úplně nejchytřejší krok. Samozřejmě, záchvatům zuřivosti málokdy předcházejí nějaké přípravy, ale stejně by nás zajímalo, proč si mladík vybral Porsche Cayman jako auto, na které načmárá jméno své pravděpodobně bývalé přítelkyně. Líbilo se jí Porsche Cayman? Myslel si, že černá fixa bude nejlépe vypadat na žlutém voze?

i

Škody v přepočtu skoro za 2 miliony korun

Takové otázky jsou v tomto okamžiku bezvýznamné. Policie odhaduje, že škoda na budově dealerství činí zhruba 25 000 kanadských dolarů (asi 420 000 Kč) a škody na automobilech se vyšplhaly na 75 000 kanadských dolarů (asi 1 260 000 Kč). Na videu vidíme přinejmenším jedno Porsche Panamera, které to schytalo přímo a vypadá to, že i hodně poškozena byla i další Panamera.

Mohlo by vás zajímat: Víte, proč má Ferrari i Porsche ve znaku koně ve žlutém poli?

i

Naštěstí nebyl nikdo zraněn. A my doufáme, že se mladému řidiči dostane nějaké psychiatrické léčby. Ano, všichni jsme někdy rozčílení, ale celá tato situace mohla skončit mnohem horším způsobem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností