Motorkář přišel na fígl, jak se vyhnout placení dálničních poplatků a mýtného. Funguje to takřka všude

Jak obelstít systém a neplatit za dálnice? Řidič motocyklu na to přišel, nicméně tím udělal dlouhý krok za hranici mimo zákon.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dálnice široko daleko jsou placené a pouze v Německu lze stále (a je otázka jak dlouho ještě) jezdit po dálnicích zdarma. U nás se platí za jízdu po dálnicích formou jednorázového poplatku, prostřednictvím takzvané dálniční známky. Jde dnes už v podstatě pouze o formální název, protože fyzicky už se o známku nejedná.

Za dálnice se v Evropě platí. Někde i motorky

Poplatek za jízdu po dálnici se hradí přes internet na danou registrační značku s různou délkou platnosti. Lze koupit roční, měsíční nebo desetidenní kupón. Platí se za automobily, motocykly u nás dálniční poplatky neplatí. V některých státech Evropy je tomu však jinak. Platí i motocykly, nejenom auta, a formou mýtného za daný úsek, kterým řidič jede. To je někdy výhodnější, než roční známka, pro toho kdo jezdí málo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mýtná brána funguje tak, že u platebního terminálu cloní průjezdu závora. Ta má jasný a jediný úkol, zajistit, aby nikdo neprojel zdarma a poplatek uhradil. Po zaplacení mýtného se závora zvedne a řidič může projet. Jeden motorkář přišel na způsob, jak projíždět mýtné brány zdarma. Stačí se podívat na video a je zřejmé, v čem fígl spočívá. A že rozhodně není legální. 

Legální trik? Ne, vychytralý podvod

Motorkář se přiblíží za osobní auto, které vejde do mýtné brány. Sleduje, jak řidič platí. Ve chvíli, kdy je mýtné uhrazeno a závora se zvedne, motorkář vezme za plyn, rychle se prosmýkne kolem auta a projede. Zdarma. Na videu je to zřetelně vidět, patrné je také to, že po průjezdu motorky jde závora hned dolů, řidič auta nestačí projet a zůstává uvězněn v mýtné bráně. S největší pravděpodobností ho čeká nevyhnutelné, zaplatit mýtné znovu.

Jenže, pokud jde u platebního terminálu o systém, do kterého se vhazují lístky, tak nemá v ruce ani kartičku, podle které by mohl zaplatit znovu. Může jen operovat účtem vydaným za první úhradu, pokud si ho ovšem vytiskl, dnes je leckde možné „ekologicky“ účet odmítnout. Nezbývá než se obrátit na tamní službu, pokusit se jí vysvětlit situaci, požádat o kontrolu platby a kamerového záznamu a věřit, že se dočká nápravy. 

Co říkáte na tento fígl vy?

Zdroj: LiveLeak
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký samohybný minomet Alkar je excelentní zbraň: pálit dokáže automaticky do všech směrů, a to i projektily NATO
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Příčiny a původ ženských intimních potíží: Víme, jak na ně
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě