Tesla Roadster je dlouho očekávaný hit a Elon Musk prozradil, kdy se objeví na trhu

Elon Musk na svém Twitterovém profilu prozradil, kdy by mohl model Tesla Roadster spatřit světlo světa. Bude tomu možná ještě dříve, než jste si mysleli.

i Zdroj fotografie: Tesla
i Zdroj fotografie: Tesla
i Zdroj fotografie: Tesla
i Zdroj fotografie: Tesla
i Zdroj fotografie: Tesla
i Zdroj fotografie: Tesla
i Zdroj fotografie: Tesla
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk se vyjádřil k modelu, jehož příchod byl původně plánován na rok 2020. Kvůli komplikacím byl však jeho debut odložen na neurčito a Tesla Roadster zůstal v zapomnění. Situace se však změnila ve středu, kdy Musk na Twitteru sdělil, že by tento velmi žádaný model oblíbené značky elektrických vozidel mohl spatřit světlo světa již brzy.  

Tesla Roadster je velice očekávaný model 

Elon Musk již dříve prozradil, že chce, aby měl model Roadster raketové motory od společnosti SpaceX. Tato kombinace by tak ve výsledku zvládla stovku za neuvěřitelných 1,1 sekundy. „Raketový motor společnosti SpaceX, který demonstruje všestrannost elektrického pohonu a ještě více zvýrazňuje již tak vysoký výkon vozu, vybaví model Roadster vzadu umístěnými tryskami se studeným vzduchem. To umožní zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu za neuvěřitelných 1,1 sekundy, což u automobilů nemá obdoby,“ sdělil Musk.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neuvěřitelně rychlá akcelerace a výkon však znamenají také výrobní výzvy. V době globálních omezení dodavatelského řetězce se Musk netají tím, že vyrobit tento model představuje značné úsilí. Tesla však prozatím nedostatek součástek tak silně jako ostatní výrobci nepociťuje. Žijeme ale v době, kdy se situace mění ze dne na den. Roadster se měl začít prodávat již v roce 2020 a stát se nejrychlejším sériově vyráběným vozem na světě. 

Elon Musk prozradil, kdy model přijde na trh 

Podle nových informací by měla Tesla začít dodávat novou generaci Roadsteru již v roce 2023 a očekává se, že základní varianta bude stát okolo 200 000 dolarů. Elon Musk však naznačil, že je tato skutečnost možná, pouze pokud bude rok 2022 bez „megadramat“, co se týče nedostatků v dodavatelském řetězci. Tento výrok sdílel dokonce na Twitteru: „Za předpokladu, že rok 2022 nebude megadrama, by měl být nový Roadster uveden na trh v roce 2023.“

Nedostatky v dodavatelském řetězci, které v současné době trápí většinu automobilového průmyslu, se Tesly příliš nedotkly. Výrobce vyvinul 19 interních mikrokontrolérů, díky nimž se společnost vyhnula masivnímu nedostatku polovodičových čipů. Tesla tak nemusela čelit dlouhým odstávkám výroby a udržela montážní linky v provozu. To nakonec přispělo také ke zrychlení dodávek a zvýšení výroby v bouřlivém roce 2021.

Zdroj: Elon Musk, Tesla, Tesláček, Motor1

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články