Muži ukradli Camaro přímo z autoservisu. Našel ho po 17 letech, v jiné barvě a jiným motorem

Chevrolet Camaro patří k americkým legendám a o jednu takovou přišel Tommy Cook ze Spojených států. A úplnou náhodou ho pak o 17 let později získal zpět.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Dnešní zloději jsou velmi sofistikovaní a nedělá jim problém ukrást v podstatě jakékoliv auto. Nedávno například vykostili luxusní Mercedes přímo před domem majitele a odnesli z něj vše, co se dalo. Tento příběh se nicméně točí kolem Camara z roku 1969, o které Tommy Cook přišel krátce poté, co ho odvezl do autoservisu. I když krádež nahlásil, pátrání bylo neúspěšné majitel se však nikdy nevzdal naděje, že se s ním jednoho dne setká.

iZdroj fotografie: Unsplash

Camaro bylo odcizeno v nestřežený okamžik

Jednalo se o plánovanou opravu, kterou Tommy svěřil nejmenovanému servisu v roce 2003. Zloději to neměli jednoduché, protože motor Camara byl zrovna vyndaný a zavěšený opodál ani více práce je však od krádeže neodradilo, a tak naložili motor i auto do chráněného přívěsu. I když jde o poměrně nápadné auto, doslova se po něm slehla zem. Zloději byli evidentně zběhlí jak v krádežích, tak v prodávaní „beze stop“.

iZdroj fotografie: Unsplash

Ačkoliv se Tommy se svým vozem nikdy nerozloučil, naděje na jeho znovuzískání pomalu upadaly. Jednoho mu však kamarád řekl, že si chce koupit právě Camaro, a to nejlépe starší model z roku 1968. Cook se rozhodl, že mu pomůže, a při prohlížení aukce upoutal jeho pozornost vůz vyrobený o rok později, jaký kdysi sám míval. Když se zeptal, zda-li je současná barva původní, dozvěděl se, že bylo auto přestříkáno z oranžové, jakou mělo ukradené Camaro.

iZdroj fotografie: Unsplash

Po dalším vyptávání se mu však dostalo pouze nesmyslných odpovědí, které byly přinejmenším podivné. Automobil měl navíc velmi vzácné konzole pro sklápění zadních sedadel, jaké se dostaly pouze do hrstky modelů. Následné hledání Cooka dovedlo až k listinám s VIN kódem, podle něhož si snadno ověřil, že jde právě o jeho před 17 lety odcizené Camaro.

iZdroj fotografie: Unsplash

Když kontaktoval policii a řekl jim svůj příběh, došlo k rychlému zásahu a zabavení vozidla. Tommy však řekl, že jeho poslední majitel je pouze nevinnou obětí, protože byl za 17 let už 4. vlastníkem. A auto se mu dokonce vrátilo v lepším stavu, někdo do něj instaloval výkonnější 5.7litrový motor V8 a auto vypadá úplně jako nové.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články