Na radar ukázal prostředníček. Kvůli tomu dostal několikanásobně vyšší pokutu

                   

Co se stane, pokud projíždíte místem s měřením rychlosti a změří vás radar? Můžete očekávat, že vám domů přijde obsílka s fotkou, ze které bude jasně patrné, že jste místem projeli rychleji, než je povoleno. Následně je třeba pokutu zaplatit, nebo podat odpor. Je běžnou věcí, že výše pokuty je stanovena tabulkami a pokud nejde o nijak výrazné překročení rychlosti, tak se může držet spíše v nižších hodnotách.

Řidič BMW překročil rychlost

Překročení rychlosti spáchal i řidič BMW X5, který jel na měřeném úseku rychleji, než se má. Přitom to nebylo nijak výrazné překročení, jelikož rychlost jeho vozu byla vyšší o 11 kilometrů, než je stanovený limit. Podobně rychlost porušuje celá řada lidí a opravdu nejde zase až tak o nic závažného, kvůli čemu by musel 26 letý řidič Bavoráku dostat jednu z nejvyšších pokut.

i

Ukázal neslušné gesto

Důvodem udělení vysoké pokuty bylo gesto, které řidič udělal. Pokud by ho radar vyfotil bez jakékoliv gestikulace směrem ke kameře, patrně by ho vzhledem k rychlosti čekala spíše nižší pokuta. Muž za volantem se však rozhodl ukázat, co si o měření rychlosti v tomto místě myslí. A tak ukázal na radar vztyčený prostředníček. Toto gesto zaznamenala kamera a je jasně vidět na pořízené fotografii.

Hodně vysoká pokuta

Pokud by se jeho počínání obešlo bez gestikulace, dostal by za dané překročení pokuty zhruba 20 EUR, která se za tento přestupek na daném úseku běžně dává. To, že však řidič gestikulovat tímto neslušným způsobem, byla mu udělena maximální výše pokuty. A ta činí 1  500 EUR. Řidič BMW si jistě příště rozmyslí, zda bude ještě něco ukazovat, nebo nikoliv. Jeho případ je také ponaučením pro ostatní, že by se za volantem měli chovat slušně. Zvláště, když jedou rychleji, než by měli. Zákony platí pro všechny a je vidět, že v Německu jsou možnosti, jak neslušné řidiče trestat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články