Borec v teplákové soupravě přejíždí plnou a vybrzďuje. Video ho usvědčuje z hulvátství, ale druhý řidič je ještě horší

Když se potkají dva arogantní řidiči, dojde ke kolizi. Konfrontace tváří v tvář je pak vlastně logickým vyústěním.

i Zdroj fotografie: S vědomím STOP CHAM
                   

Ohleduplnost je alfou a omegou silniční dopravy. Ohleduplnost a plynulost. Video zachycuje, jak se potká hulvát s nervákem a vznikne z toho nic jiného než zbytečný konflikt. A nemusíte hovořit plynně jazykem obou aktérů, abyste pochopili kontext a vytušili, že sval z Corsy nezve řidiče z druhého auta na čajový dýchánek.

Arogance a násilí na silnici nepatří

Na první pohled by se mohlo zdát, že řidič v teplákách je ten, který zbytečně vyhrocenou situaci vyvolal, ale není tomu tak. Podávejte se na video pozorně. Auta jedou po dvouproudové jednosměrce, v pravém pruhu parkuje autobus. Je pravděpodobné, že se všechna jedoucí auta budou chtít autobusu vyhnout, včetně Opelu Corsa. Řidič auta, ve kterém je kamera, mohl předejít nepříjemnosti, stačilo nechat auto před sebou předjet. 

Dalším zbytečným gestem ze strany řidiče v druhém voze bylo troubení. A ne jedno. Když už tedy řidič prvního automobilu předjel tak, jak předjel, stačilo to nechat být a jet dál. Klakson zbytečně situaci vyostřil. To, že „pan Teplákovka“ vybrzdil řidiče za sebou a šel si to s ním vyříkat, už se vlastně dalo docela čekat.

Co myslíte, kdo celou situaci způsobil?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„F-16 je zranitelným cílem pro ruský systém S-300 i letouny Su-35 a MiG-31,“ myslí si americký bojový veterán Davis
Události247.cz
Události247.cz
Dovolená v Chorvatsku se může výrazně prodražit. Při výběru peněz z bankomatu je důležité dbát na konverzi
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je libo optickou iluzi k prověření vaší pozornosti? Pokud dovedete na fotce najít skrytého ptáka za 7 sekund, jste fakt dobří
adbz.cz
adbz.cz
Nebaví vás neustálá dřina v kuchyni? Přichází čas na pořádné vychytávky