Našli jsme auta do 30 tisíc. Na běžné cestování plně dostačují

                   

Že se s pár desítkami tisíc v kapse nedá pořídit solidní auto? Ale dá, a některé jsme našli. Jedná se o spolehlivé a osvědčené vozy, které se aktuálně prodávají za ceny kolem 30 tisíc korun. Pokud hledáte levný vůz na běžné cestování a máte takto omezený rozpočet, podívejte se na kandidáty, kteří v tomto směru vyhovují.

Škoda Octavia

Jakým jiným vozem začít, než legendárním vozem Škoda Octavia. Samozřejmě máme na mysli první generaci vyráběnou v letech 1996 – 2010. Toto auto bylo známé jako skutečný držák a to, že ho doporučujeme stále, to jenom potvrzuje. Auto zaujme svou spolehlivostí a odolností, nabídne velkou praktičnost hlavně v podobě dostatečného zavazadlového prostoru, i dostatek případných dílů, pokud bude třeba oprava. Pod kapotou mnoho lidí sáhne po populárním motoru 1,9 TDI, ale nijak špatná není ani benzinová 1,6.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Opel Astra

Na první pohled stále poměrně zajímavé auto, a to i přesto, že se druhá generace vozu Opel Astra vyráběla v letech 1998 – 2009. Kromě zajímavého vzhledu nelze opomenout celkovou spolehlivost a také odolnost vozu. To je dáno i jeho celkem jednoduchou konstrukcí, díky čemuž si řada lidí vše zvládne opravit i svépomocí. A co pod kapotou? Určitě není špatnou volbou naftový motor 1,7 CDTi, který zaujme dynamikou, spolehlivostí a nízkou spotřebou. Kdo raději benzín, ten může sáhnout po motoru o objemu 1,6 litru, u kterého je možná i přestavba na LPG.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Peugeot 406

Že se není třeba bát francouzských aut, to jasně potvrzuje tento Peugeot 406. Generace z let 1995 – 2004, který stále vypadá velmi zajímavě. A to stojí opět jenom kolem našeho limitu ve výši 30 000. Jistotou auta není jenom jeho povedený design, navržený i Pininfarinou, ale i celková odolnost, což platí jak o karoserii, tak samozřejmě také o motorizacích. To se vám potvrdí v tom, až uvidíte, kolik mají některá prodávaná auta najeto.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Toyota Corolla

Na japonská auta rozhodně nesmíme zapomenout. V tomto případě je to populární a vyhlášená Toyota Corolla, konkrétně její osmá generace. Auto vyráběné v letech 1995 – 2002. I v tomto případě by vám měl rozpočet bez problémů stačit, vy si snadno ověříte, že známá japonská spolehlivost je i v případě tohoto modelu realitou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kia Carnival

Korejských značek se rozhodně není třeba bát. A Kia Carnival, konkrétně první generace vozu z let 1998 – 2005 to jenom potvrzuje. A je osvědčenou volbou především pro rodiny, jelikož snadno převeze početnější famílii, nebo více zavazadel každého cestovatele. A ano, i tady vám plně stačí stanovený rozpočet, což je za takto praktické a celkem slušné auto opravdu solidní částka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub