Našli jsme nejúspornější auta. Jízda pod 5 litrů není žádný problém

                   

I když ceny paliv díky současné koronavirové epidemii klesají stále více, všichni víme, že toto období je spíše jenom přechodné a až vše pomine, tak se ceny opět vrátí k normálu. Tedy k tomu, že budeme dost možná čerpat palivo, u kterého budeme doufat, že se dostaneme alespoň na hranici třiceti korun.

Zatímco ceny paliva příliš neovlivníme, to kolik bude naše auto takzvaně žrát, to už ovlivnit můžeme. Nejenom stylem naší jízdy, ale i tím, jaké auto si koupíme. Abychom vám pomohli s výběrem, prošli jsme nabídku, zmapovali udávanou spotřebu a vytvořili seznam aut, u kterých by neměl být problém dlouhodobě jezdit i pod pět litrů na sto. O jaké vozy se jedná?

ZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com
i

Volkswagen Golf 1.0 TSI

Populární Volkswagen Golf je pro mnohé osvědčenou volbou, pokud vybírají auto. Historie vozu a prodejnost potvrzují, že jde obecně o dobrou volbu. My k tomu přidáváme ještě jeden důvod. A tím je úspora. Golf s litrovým motorem 1.0 TSI, který disponuje výkonem 110 koní, dokáže jezdit za slušnou hodnotu 4,7 litrů paliva na sto ujetých kilometrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Kia Rio 1.0 T-GDi

Druhým naším tipem je korejská Kia, která si postupně získává stále více zákazníků. Modelem, který chceme představit, je stylová Kia Rio. U té najdete pod kapotou motor Kia Rio 1.0 T-GDi, který disponuje výkonem rovných 100 koňských sil. Výhodou tohoto motoru je rozhodně celková úspornost, protože když nebudete mít těžkou nohu, můžete jezdit za 4,7 litrů na sto. A to je solidní-

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Z Koreje se vraťme do Německa, jelikož kromě Golfu tu máme ještě jednoho zástupce automobilky. Je to Volkswagen Polo, který taktéž řadíme do skupiny populárních a zajímavých aut. Pokud nad ním přemýšlíte, zkuste variantu s motorem 1.0 TSI o výkonu 95 koní. Vzhledem k velikosti vozu může plně dostačovat. Kladem je rozhodně hodnota spotřeby, která je 4,6 litrů na sto ujetých kilometrů. Tedy ještě o desetinku lépe, než u předchozích dvou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články