Rozsoudíte je podle videa? Kdo z nich je vlastně hulvát? Natočil sebe i rozlíceného cyklistu, a nezná důvod

Běžná situace s cyklistou před kruhovým objezdem, přesto v něčem výjimečná. Bez srážky, přesto s konfliktem na závěr. Kdo je vlastně ale ten bezohledný? Pomozte je rozsoudit!

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tohle je mimořádně zajímavé video, neboť na první (a možná i na druhý) pohled byste se možná spíše přiklonili k tomu, že hulvátem bude cyklista a jeho lehce vnitřně rozervaná osobnost, jenž řeší životní situace poněkud emotivně. Jenže ono to není tak jednoduché, stačí si video pustit dvakrát, třikrát a zamyslet se, co se tam stalo v jednom klíčovém okamžiku. A kdo vlastně nakonec je poškozený, a kdo ten bezohledný? Pomůžete nám s verdiktem?

Střet cyklisty s řidičem a volný průchod emocí

Na záběrech vidíme klasickou situaci, s kterou se setkáváme dnes a denně. A je asi celkem jedno, že v Polsku (kde se zkrátka výrazně víc než u nás natáčí, edituje a publikuje), „tohle“ je denní chleba českých řidičů a českých cyklistů. Co se tam vlastně stalo? Řidič se plynulou jízdu přibližuje ke kruhovém objezdu a zúžení vozovky před ním. Cestou mine cyklistu, zcela bez problémů a bez známky jakéhokoli konfliktu. Proč se tedy potom onen cyklista přiřítil a počastoval řidiče sérií slov, jenž určitě nevypadla z aktuální učebnice pravopisu?

iZdroj fotografie: iStock

Přiznám se, že ač sám dlouholetý cyklista, také mi to v první chvíli nebylo úplně jasné. Nebylo mi jasné proč. Proč si toho řidiče evidentně dojel a evidentně rozlícen mu šel vyčinit. Pustil jsme si video ještě jednou, a ještě jednou, a došlo mi to. A začínal jsem toho cyklistu chápat. Byť bych se asi zachoval jinak a v podstatě s tou situací, která tam nastala i počítám a beru jí jako daň za možnost jezdit. To nic nemění na tom, že to nebylo úplně košer. Ze strany toho řidiče.

Ono to hlavní totiž z toho videa vidět není, musíte se nad tím zamyslet. Neboť v momentě, kdy cyklistu míjel chybělo do zúžení před „kruhákem“ pár metrů. Pokud oba pokračovali současně, tak na cyklistu už napravo nezbylo místo, zkrátka ho tam „skřípnul“. A možná donutil zastavit, aby nenabral značku na ostrůvku před sebou. Pak se dá určitá rozlícenost pochopit. Stejně tak ale chápu, že řidič možná dodnes neví, proč ho ten cyklista vlastně atakoval. Zvláštní situace.

Co by podle vás pomohlo, aby se takovéto konflikty nestávaly?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky
adbz.cz
adbz.cz
Trik hotelových uklízeček: Polštáře budou jako nové, zažraná žlutá špína, pot ani bakterie se v nich neudrží