Natočili, jak našli opuštěný Dodge Viper RT. Listí a trus byly všude, ale za víkend z něj vydělali 1,4 milionu Kč

Co se stane s Viperem, když stojí dva roky pod stromem a nemá okna? Sledovat proces, jak se auto vrátí do původního stavu je zážitek.

i Zdroj fotografie: S vědomím WD Detailing
                   

Dodge Viper bude už navždy symbolem Ameriky podobně jako džíny, Coca Cola, horské kolo nebo telefony od Applu. Podobně šílené auto by v Evropě nikdo nepostavil, a pokud ano, skončilo by v jediném exempláři. A rovnou se omlouvám do Británie, neb tříkolka Morgan je ujetá ještě víc, to je pravda. Ale co naplat, deset válců je deset válců. O osmi litrech objemu ani nemluvě. Amerika to zkrátka chce vždy o kus větší. Tenhle Viper ale dalo práci oživit.

Když máte z auta entomologickou laboratoř

Když někdy necháte stát auto dva roky venku a není to zrovna před vaším domem, nebo na vaší zahradě, může to dopadnout všelijak. Můžete mít štěstí, kdy krom zašlého laku a pneumatik bez vzduchu se nemusí až tak moc stát. Nebo také můžete mít smůlu, podobnou jako měl majitel černého Viperu z našeho videa. A může se stát, že přijdete nejen o lak, ale také například o okna. Obě. A z původně maskulinního kupé se stane submisivní „kabrio“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A v takovém kabriu se zabydlí nejen prach, písek, ale také třeba hromada listí. O různých dalších formách života ani nemluvě. Možná by to nebylo špatné jako ukázkové vozidlo pro kroužek mladých botaniků nebo entomologů. Nicméně, prezentace pestrého života v každém zákoutí auta nebyla na žebříčku přání majitele popravdě úplně nejvýše. A tak přišly na řadu vysavače, hadry a čistící prostředky. Mnoho čistících prostředků.

Horká pára nejen v žehličce

Čímž samozřejmě nemyslím Jar z vaší kuchyně nebo Okenu z koupelny. Jen k umytí karoserie bylo potřeba několik „speciálů“ včetně aktivní pěny, která se na tak zašlém laku musela být aktivní opravdu hodně. Uvnitř vozu se to neobešlo bez vyjmutí sedaček a užití horké páry, jinak by notně zašlé potahy sedaček a textilie v interiéru nešly vůbec řádně vyčistit. Navíc, jak potvrdí každý, kdo se čistěním interiérů živí – pod sedačkami se vždy najde největší nepořádek.

Finále nicméně stálo za to. Auto je po desítkách hodin mravenčí práce „jako nové“, a jak je z videa patrné, jeho majitel byl novou podobou zaskočen. Pravda, původní stav a „nový“ stav vypadá spíš tak, jako by to nebylo jedno a to stejné auto. Netušíme také, jaký byl účet za celou tu proměnu, něco nám ale říká, že pronájem garáže na dva roky by vyšel levněji. Možná i s preventivní péčí o lak. Neb, jak s oblibu říkají (nejen) zubaři: prevence je vždy levnější.

Máte vlastní zkušenost s dlouhodobým stáním vozu? Jak to dopadlo?

Zdroj: WD Detailing
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články