Navigace Google Mapy překvapila novou funkcí. Zůstane i nadále zdarma pro všechny uživatele, nebo ji začneme platit?

Jak se dostat z místa A do místa B a nebloudit? Pokud řidič nezná cestu, sáhne automaticky po mobilním telefonu a navigaci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Časy se změnily. Dříve na poli automobilových navigací kralovaly dvě tři značky dodávající jak mapové podklady, tak externí „krabičky“, které se lepily na čelní sklo. Dnes už má téměř každý řidič chytrý telefon. A někdejší lídři trhu upadli do zapomnění. V rámci mobilu můžete využívat některou z prověřených aplikací. Stačí připojení k internetu. A někdy ani to není potřeba. Mezi ty aplikace, na něž řidiči sází velmi často, jsou mapy od Google.

Dříve to byla papírová mapa, dnes řidiči nedají ránu bez GPS

Technologický gigant pak přichází průběžně s různými změnami a vylepšeními. Nedávno Google představil novou funkci v navigačním režimu map, která přinese radost mnoha řidičům. Určitě těm „hračičkům“. Díky vizualizaci budov se budou moci lépe orientovat v prostoru, a to i ve stále populárnějším trojrozměrném pohledu. Trojrozměrné navigační mapy jsou již dlouho standardem v mnoha systémech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nicméně Google Maps byly doposud v tomto ohledu poněkud pozadu. Teď je to jinak, technologický gigant se rozhodl dohnat konkurenci a přinést tuto vytouženou funkci i do svého navigačního režimu. Nový 3D režim může být na některých zařízeních nedostupný, zejména na těch starších. Avšak majitelé novějších smartphonů s Androidem nebo iOS by neměli mít s dostupností této funkce problém.

„Pes za volantem“ zachránil řidiče před pokutou. Důkazní fotografie z rychlostního radaru pobavila celé Česko

Stačí jednoduše kliknout na ikonu „hamburger“ a vybrat položku 3D. Tímto způsobem si může uživatel zajistit nový trojrozměrný pohled na navigaci. To může být velmi užitečné zejména v přeplněných městech. Funkce je zvláště praktická díky zmapování klíčových budov, jež slouží jako orientační body pro řidiče i chodce. Je to tak. Samozřejmě nejde jen o řidiče, motoristy. Nová funkce není užitečná pouze pro ně, pro „lidi za volantem“.

Řidiči pozor, je to zadarmo, a navíc to výtečně funguje

Novinka může přinést pomoc i turistům navštěvujícím nová místa. Nebo cyklistům. Díky trojrozměrným mapám se všichni budou moci lépe vyznat v neznámém prostředí a snáze se orientovat. Jistě se tedy dá prohlásit, že nová funkce trojrozměrných map v navigačním režimu Google Maps přináší uživatelům další možnost lépe se orientovat v prostoru. Co je důležité, systém je stále zcela zdarma. To je bezesporu také značná výhoda.

iZdroj fotografie: Pxhere

Google nedávno mapy aktualizoval, doplnil je o nové mapové podklady. Což vlastně dělá průběžně. A také dodává další užitečné funkce. Obecně navigace pomáhají vyhnout se třeba zácpám a kolonám, umí reagovat na aktuální změnu dopravního provozu, varují před nebezpečím. Přesto platí, že by se na ně nikdy neměl řidič spoléhat stoprocentně a bezhlavě jim věřit.

Používáte Google Maps?

Zdroj: Google
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články