Nebývale zachovalá Škoda Superb neujela za 8 let ani kilometr. Je jako nová a čeká v garáži na nového majitele

Některé nabídky vypadají na první pohled lákavě. Nejlepší jsou pak ty, jež vypadají lákavě i na ten druhý. Jako tento Superb Combi 2.0 TDI s 15 tisíci kilometry.

i Zdroj fotografie: S vědomím mobile.de
                   

Tu a tam se podaří „natrefit“ na nějaké to zapomenuté, opuštěné auto, které zkrátka jen stojí v garáži a čeká, co s ním bude dál. Někdy měl jeho původní majitel nějaké plány, které se nakonec nekonaly, někdy osud zamíchá kartami tak mohutně, že auto zkrátka neměl kdo řídit. Ani přihlásit. Pokud se takové auto najde dřív, než se na něm začne nevratně podepisovat zub času, je to pro jeho nového majitele většinou jackpot. Auto nové, cena stará. Pojďme se podívat, zdali to platí i u velkého kombi z Boleslavi.

Zaplatil, koupil, dovezl do garáže a zavřel vrata. Na 8 let

To, které je totiž aktuálně v nabídce na německém mobile.de, bylo sice pořízené v roce 2014, ale přihlášené až v roce 2022. Kdy ho koupil druhý majitel. A na displeji mu svítí 15 000 kilometrů. První majitel jej tedy koupil, dovezl domů, dal do garáže – a tím to skončilo. Můžeme se jen dohadovat, co ho k tomu „uskladnění“ vedlo, ale jak už jsme napsali, cesty osudu bývají křivolaké. A nemusíme hned myslet na nejhorší. Je to stále jenom auto a člověk s ním může mít nějaké záměry, nemusí s ním přeci hned jezdit.

iZdroj fotografie: S vědomím mobile.de

Jeden můj dobrý známý třeba takhle „sušil“ více než půl roku v garáží novou Fabii. Kterou mu prodal zdejší dealer přesně v okamžiku, kdy jim u ní skončila předváděcí lhůta a to auto mohlo (s velmi zajímavou slevou) z autosalonu pryč. Jak mi sám řekl, byl s prodejcem domluvený a jen se čekalo na datum (shodou okolností to vyšlo na konec roku). Protože podle jeho slov „kdybych to neudělal já, udělá to za pár dní někdo jiný.“ A v hlavě už plán, jak Fabii dostane jeho syn po promoci.

Ne všechny dary se setkají s pochopením

Kdo z nás by nechtěl takto starostlivého otce? Nakonec tedy zánovní Fabii odvezl ke známému do garáže, kde se dalo čekat, že ji „junior“ neobjeví. Jaké bylo finále? Promoce OK, oslavy OK, všechno OK. Syn ale nad Fabií protáhnul obličej, protože to pravděpodobně není dream car pro mladého ambiciózního muže. Což dokážeme pochopit. A tak šla Fabie obratem do světa. Vám se ale obličej nijak protahovat nemusí, protože tento Superb nabízí (za svoji cenu) poměrně hodně „muziky“.

iZdroj fotografie: S vědomím mobile.de

Dvoulitrový turbodiesel se 103 kW výkonu je ideálním kompromisem mezi spotřebou a výkonem, prostorností vás druhá generace Superbu Combi ohromí i dnes, i když už je dávno na trhu její nástupce. A v roce 2023 se dokonce chystá generace čtvrtá. Za necelých 350 tisíc korun jde o zajímavou nabídku pro ty, pro něž je stav tachometru alfou i omegou při pořizování nového vozu. Osobně by mi možná trochu vadily sedačky s patrnými stopami užívání. Nicméně věřím tomu, že se najdou tací, co se nad to dokáží povznést. Jak to vidíte vy?

Co říkáte na Superb II s 15 tisíci kilometry?

Zdroj: mobile.de
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45