Řidič zaznamenal hrůznou nehodu na video. A pak udělal ten samý přestupek

Dopravní značení není pouhé doporučení, které řidič nemusí brát na zřetel. Ignorování značek vede velmi často k drsným dopravním nehodám.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dopravní situace se jeví jako klidná, plynulá. Dva pruhy v obou směrech a auta jedoucí relativně konstantní rychlostí, nic se neděje. Do okamžiku, než řidič auta odbočí vlevo přes dva pruhy a nevidí, že v protisměru přijíždí automobil. Co se pak stane, je dílem okamžiku. Dochází ke srážce, naštěstí ne plně čelní. Přesto je devastace obou aut značná. Co nehodě předcházelo a šlo jí zabránit?

Nehodě šlo zabránit, dodržováním předpisů

Půjdeme-li od konce nehody k začátku manévru, tak stačilo nechat přejet v protisměru auta tak, aby měl dobrý výhled a jistotu, že je v protisměru volno. To ale stále ignorujeme fakt, že v inkriminovaném místě platí zákaz odbočení. V místě středové čáry je vodorovné značení šipkami pouze v přímém směru. Pokud by bylo možné odbočit, byla by tam i šipka doleva. To ale stále není všechno, z videa je zřejmé, že dostatečně daleko před křižovatkou je i svislé značení, klasická dopravní značka se zákazem odbočení vlevo. 

Řidič tedy zcela ignoroval zákaz odbočení. Pak nedbal na to, že ho šipky na silnici nabádají, aby jel dál v přímém směru. A vše dovršil tím, že odbočil bez jistoty volného průjezdu. Smutné je, že řidič auta, ve kterém byla kamera nahrávající celý incident udělal přesně to samé. Podle všeho v dobré vůli pomoci, je zjevné, že autor nahrávky parkuje co nejblíže místa nehody. To ho ale viny z porušení předpisů neomlouvá.

Byli jste někdy svědkem dopravní nehody?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví