Nejdražší Lamborghini v historii prodáno. Cena se vyšplhala na 8,3 milionu dolarů

                   

Supersporty jsou nejenom na první pohled jedinečná a výkonově unikátní auta. Zapomínat nelze také na to, že se velmi často jedná o vozy pořádně drahé. Potvrzuje to i nedávno konaná aukce, ve které byly nabízeny vozy, které vlastnil Teodoro Nguema Obiang Mangue a kterému je zabavily soudy. Vzhledem ke skvostným kouskům bylo jasné, že ceny budou astronomicky stoupat. Vítězem o nejdražší auto aukce se stalo Lamborghini Veneno Roadster.

Nejdražší Lambo v historii

Tento prodej se zapíše do historie nejenom tím, čí vozy se prodávaly, ale také tím, na kolik se vyšplhala cena. Lamborghini Veneno Roadster které bylo v akci prodáno se v tu chvíli stalo nejdražším vozem značky v historii. Konečná cena, za kterou nový majitel auto koupil, se zastavila na částce 8,3 milionů dolarů.

Auto s mnoha unikáty

V čem bylo Lamborghini Veneno Roadster tak unikátní, že kupci stálo sáhnout do kapsy pro tak velkou sumu? V první řadě je to předchozí majitel. I když je Teodoro Nguema Obiang Mangue kontroverzní osobou, má jeho předchozí vlastnictví auta i to, že mu bylo zabaveno, určitý vliv. Dále nelze zapomínat na další unikáty, které auto má.

Jedná se hlavně o řadu individuálních prvků, kterými se jeho již bývalý Lamborghini Veneno Roadster mohl pyšnit. Příkladem je béžová barva karoserie, krémová kůže v interiéru, nebo řada dalších úprav, které byly přímo na jeho výslovné přání. Opomenout nelze také to, že celkem bylo vyrobeno jenom 9 kopií tohoto vozu, což z něho dělá výjimečný sběratelský kousek.

Co nový majitel získal?

Jedinečný Lamborghini Veneno Roadster skvělého vzhledu, který má pod kapotou silné motor V12 s objemem 7,5 litru a výkonem 750 koní. Z nuly na stovku to auto zvládne za 2,5 sekundy a jeho maximálka činí 350 kilometrů v hodině. I to jsou důvody, proč je cena 8,3 milionu dolarů pro nového majitele adekvátní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem