Nejdražší Lamborghini v historii prodáno. Cena se vyšplhala na 8,3 milionu dolarů

                   

Supersporty jsou nejenom na první pohled jedinečná a výkonově unikátní auta. Zapomínat nelze také na to, že se velmi často jedná o vozy pořádně drahé. Potvrzuje to i nedávno konaná aukce, ve které byly nabízeny vozy, které vlastnil Teodoro Nguema Obiang Mangue a kterému je zabavily soudy. Vzhledem ke skvostným kouskům bylo jasné, že ceny budou astronomicky stoupat. Vítězem o nejdražší auto aukce se stalo Lamborghini Veneno Roadster.

Nejdražší Lambo v historii

Tento prodej se zapíše do historie nejenom tím, čí vozy se prodávaly, ale také tím, na kolik se vyšplhala cena. Lamborghini Veneno Roadster které bylo v akci prodáno se v tu chvíli stalo nejdražším vozem značky v historii. Konečná cena, za kterou nový majitel auto koupil, se zastavila na částce 8,3 milionů dolarů.

Auto s mnoha unikáty

V čem bylo Lamborghini Veneno Roadster tak unikátní, že kupci stálo sáhnout do kapsy pro tak velkou sumu? V první řadě je to předchozí majitel. I když je Teodoro Nguema Obiang Mangue kontroverzní osobou, má jeho předchozí vlastnictví auta i to, že mu bylo zabaveno, určitý vliv. Dále nelze zapomínat na další unikáty, které auto má.

Jedná se hlavně o řadu individuálních prvků, kterými se jeho již bývalý Lamborghini Veneno Roadster mohl pyšnit. Příkladem je béžová barva karoserie, krémová kůže v interiéru, nebo řada dalších úprav, které byly přímo na jeho výslovné přání. Opomenout nelze také to, že celkem bylo vyrobeno jenom 9 kopií tohoto vozu, což z něho dělá výjimečný sběratelský kousek.

Co nový majitel získal?

Jedinečný Lamborghini Veneno Roadster skvělého vzhledu, který má pod kapotou silné motor V12 s objemem 7,5 litru a výkonem 750 koní. Z nuly na stovku to auto zvládne za 2,5 sekundy a jeho maximálka činí 350 kilometrů v hodině. I to jsou důvody, proč je cena 8,3 milionu dolarů pro nového majitele adekvátní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články