Jaké dieselové motory patří mezi ty vůbec nejhorší a proč tomu tak je

Některé starší dieselové motory nejsou příliš vhodnou volbou při koupi ojetého automobilu. Řada z nich má výrobní vady, které vás často poženou do servisu.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naftové motory jsou stále hodně oblíbenou volbou u řady řidičů. Některým se líbí o něco málo nižší spotřeba než u benzínu, jiným zase levnější tankování nafty. Jak u benzínových, tak u dieselových motorů najdeme modely, které se jejich výrobci příliš nepovedly a řadí se mezi ty méně spolehlivé. Na vině může být buď nedostatečně propracovaná konstrukce, nebo vada u konkrétního dílu, jež se neprojeví hned u testů a zkoušek, ale až po několika tisících ujetých kilometrech.
Ne příliš spolehlivý je motor 2,0D Boxer

Tuto pohonnou jednotku můžeme najít například u vozů Subaru Forester, Outback nebo Legacy. Problémové motory se vyráběly v letech 2008–2010. Nejčastějším problémem u motoru 2,0 Boxer se ukázal EGR ventil a filtr DPF. V ojedinělejších případech se stávalo, že praskla kliková hřídel nebo blok motoru. Všechny tyto poruchy si žádají drahou opravu v servise. Výrobce motoru na tyto problémy reagoval v roce 2010, kdy jeho modernizací částečně zmírnil rizika poruch.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyhněte se motoru Diesel 2.2 Di / dCi

Tento typ motoru se dával do Nissanu. Nejvíce jich bylo montováno do modelu Almera a Primera. Největším problémem tohoto dieselového motoru byl systém vstřikování Common Rail, zejména jeho vadné regulátory tlaku čerpadla. Jsou známé také potíže s EGR ventilem a turbodmychadlem.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Problémový motor Diesel 2,0 / 2,2 MZR-CD

Svou nespolehlivostí tento motor poškodil pověst automobilů, jako jsou Mazda 3, Mazda 5 a Mazda 6, do nichž byl montován. Příčinou jejich velkých problémů byl rozvodový řetěz, který toho moc nevydržel. Navíc se u nich zjistilo, že mají vadné podložky pod vstřikovači, jež způsobují únik výfukových plynů do oleje. Následně vzniklý sliz pak ucpává olejové čerpadlo a omezuje jeho průtok, což může v extrémních případech vést až k zadření celého motoru.

Zdroj: CarMechanics

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1930 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Osudové chyby Němců při vylodění v Normandii mohly změnit historii. Zmatek ve velení a brilantní zpravodajská hra spojenců hrály klíčovou roli
Události247.cz
Herečka Johanssonová žaluje společnost Disney kvůli Black Widow. Požaduje astronomickou částku
VědaŽivě.cz
Kdy nám dojde ropa? Dopad bude tvrdší, než si vůbec dokážeme představit. Změní se chod celého světa
adbz.cz
Unikátní průhledné sukulenty zvládne pěstovat i naprostý lenoch. Vypadají jako křišťálové šperky a jsou absolutně nenáročné