Nejlepší benzinové motory, které zvládnou velký nájezd

                   

Často se říká, že pro dlouhé nájezdy je vhodné pořídit si auto s naftovým motorem. To je samozřejmě pravda, ale je třeba říci i to, že dobře sloužit může také aut s benzinovým motorem pod kapotou. Pokud je to ten pravý, není s ním také problém zvládnout i vysoké kilometrové nájezdy. A které benzinové motory patří mezi ty nejlepší?

Volvo 2.4 R5

Vozy Volvo jsou nejenom dobrou volbou, pokud hledíte na bezpečnost, ale mohou být i dobrým řešením v případě, kdy s autem potřebujete pravidelně a hodně jezdit. V případě, že bude pod kapotou motor Volvo 2.4 R5, si můžete být jisti, že vysoké kilometrové nájezdy nebudou problém. Jde o pětiválcový řadový motor, který se objevil v celé řadě modelů, jako Volvo S80 a S60 první generace, dále ve voze Volvo V70 druhé generace, či ve voze Volvo XC70. K dispozici byly hned dvě varianty motorů, a to s výkony 140 nebo 170 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Volkswagen 1,6 MPI

Známý, hojně využívaný a nyní po letech můžeme říci, že také velmi spolehlivý motor, který nabízí kvalitu, výdrž a také odolnost. Koncernový motor Volkswagen 1,6 MPI byl součástí celé řady známých vozidel. Není to jenom Škoda Octavia, ale byl to také Seat Leon, nebo také Volkswagen Golf, či Audi A3. Zapomenout samozřejmě nelze ani na Volkswagen Passat. Sázka na ojetinu s tímto motorem nebude nikdy špatná.

PSA 3.0 V6

Zajímavá motorizace koncernu PSA, který sice patří mezi ty starší, ale je to právě čas, který mohl naplno a dokonale prověřit jeho kvalitu. Verze z devadesátých let nabídla až 190 koní, zatímco novější z roku 2000 až 2011 koní. A to byla slušná porce výkonu pro vozy Citroen C5 nebo C6, stejně jako pro Peugeot 406, 307 nebo také 607. Jediným možným negativem motoru může být vyšší spotřeba, ale jinak mu není co vytknout.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Nissan 3,5 V6

Poměrně opomíjený motor, což je dáno i tím, že vozy Nissan nejsou na našem trhu až tak populární, oproti jiným značkám. Motor byl představen už téměř před dvěma desetiletími a nejznámějším vozem, kde byl použit, byl třeba Nissan 350Z. K dispozici byl ale i ve vozech Renault Laguna třetí generace, nebo Espace. V kombinaci s manuálem se jedná o osvědčenou volbu. U automatu se však mohou objevovat různé mouchy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články