Nejzajímavější nálezy ztracených, zcela unikátních aut v historii. Jeden je tak vzácný, že ho ani továrna neměla

                   

Jistě jste slyšeli celou řadu příběhů o autech nalezených ve starých garážích. Ty nejsou zase až tak nic ojedinělého. Někdo má auto, uloží ho do garáže, následně zemře a až za dlouho garáž otevřou dědicové. Jsou ale i nálezy, které jsou podstatně zajímavější. A na ně se podíváme společně.

BMW E30 M3 Sport Evolution

Objevit BMW E30 M3 Sport Evolution znamená ohromné štěstí, jelikož tento vůz je opravdu unikátem, což se podepisuje také na jeho ceně a zájmu, pokud jde o sběratele. A když se najdou hned dvě stejná, je to něco neuvěřitelného. A přesně toto se přihodilo šťastnému nálezci, který našel dva tyto Bavoráky, které původně koupil bohatý podnikatel svým dětem jako investici. Jedno auto mělo najeto 37 a druhé 57 mil.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BarnFinds

Ferrari Dino

Příběh tohoto unikátního vozu se začal psát v roce 1974. Jeho majitel nahlásil ztrátu a i přes pátrání se auto prostě nenašlo. Jako by zmizelo ze světa. Vůz proplatila pojišťovna a majitel se smířil s tím, že už ho nikdy neuvidí. Po čtyřech letech se však jeho Ferrari Dino přece jenom objevilo. Našli ho dva chlapci, kteří si hráli na zahradě. Začali kopat v zemi a narazili právě na tento pohřbený vůz.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BarnFinds

Porsche 901

Málokdo ví, že původně se klasické Porsche 911 mělo označovat jako Porsche 901. Jelikož však práva na použití označení 01 měl Peugeot, musela automobilka změnit označení svého vozu. V tu dobu ale už ale pár modelů s označením Porsche 901 bylo vyrobeno. Ale ty byly ztraceny neznámo kde. Tedy až do roku 2014, kdy se jeden takový unikát objevil schovaný v německé stodole. Odborníci ověřili pravost, vůz byl zrenovován a nyní je k vidění v muzeu Porsche ve Stuttgartu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BarnFinds

Ford Mustang Fastback

Pokud jste fanoušky Steva Mcqueena, jistě znáte film Bullit. A také legendární Ford Mustang Fastback z roku 1968. Jeden z vozů, se kterým se natáčelo, však záhadně zmizel a nikdo netušil, kam se poděl. Nakonec došlo k unikátnímu nálezu na vrakovišti v Mexiku. Právě zde se legendární filmový Ford Mustang Fastback objevil. Podle čísla podvozku bylo potvrzeno, že to byl opravdu ten, se kterým se jezdilo i ve filmu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: BarnFinds

Mercedes 300SL Gullwing

Tento příběh se začal psát v Kalifornii, kde dostal mladý muž s právě dokončenými studii od svých rodičů odměnu, v podobě vozu. Tím autem byl Mercedes300SL Gullwing. Mladík toto auto zavřel do své garáže, kde ho ponechal svému osudu. Až po čtyřiceti letech došlo k nálezu tohoto auta, ke kontaktování jeho majitele a k přesvědčení k tomu, aby auto prodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články