Němci vybrali 7 nejspolehlivějších ojetin ve stáří tří let

                   

Koupit si ojeté auto nemusí být jednoduché. Nabídka je široká a vybrat to, které bude dlouho a dobře sloužit, může být komplikované. Dobrým pomocníkem však může být německá asociace TUV, která zveřejnila seznam sedmi nejspolehlivějších aut ve stáří tří let. Některá auta překvapí.

Hyundai i40

Mezi nejspolehlivější ojetiny rozhodně patří i korejský Hyundai i40. Po třech letech si pouze 6 majitelů tohoto auta stěžovalo na výraznější problémy, díky čemuž se dá tento dobře vypadající i pohodlný model zařadit do skupiny spolehlivých ojetin.

Ford EcoSport

Pokud chcete jít s dobou a vybíráte si crossover, je právě Ford EcoSport jednou z možností, se kterou nelze udělat chybu. I tady si na auto po třech letech stěžuje jenom zhruba 6 procent majitelů. Jedná se tedy o auto, které zaujme jak svou spolehlivostí, tak i povedeným designem.

Renault Kadjar

Zajímavé auto, které určitě láká nejenom na svůj povedený design a na svou všestrannost, ale láká také na to, že jde o auto spolehlivé. Méně než 6 procent majitelů s ním má po třech letech provozu problém. Pokud ho najdete v bazaru, je to jedinečná možnost, jak neudělat chybu. Anebo vzít Nissan Qashqai, který je vozem velmi podobným.

Smart ForFour

Řada lidí potřebuje auto, se kterým bude cestovat především po městě. V tomto směru je Smart ForFour ideální volbou. A to nejenom pro kompaktní rozměry tohoto auta, ale i proto, že jenom 5 procent majitelů muselo v prvních třech letech navštívit servis. Jestliže vybíráte spolehlivý malý městský automobil, dobře víte, který vás nezklame.

Opel Karl

Další ze segmentu malých vozidel je Opel Karl. Auto zaujme svou všestranností, pohodlím, ale také svou spolehlivostí. S tou má problém jenom méně než 5 procent majitelů, což ukazuje na kvalitu tohoto auta.

Suzuki Vitara

Suzuki Vitara je populárním autem, jako pokud jde o jízdní vlastnosti, tak pokud jde o bezpečnost, ale i design. K těmto výhodám musíme přidat ještě jednu. A tou je spolehlivost, protože jenom méně než 4 procenta majitelů zmiňují určité problémy.

Mazda CX-3

Posledním vozem, který Němci hodnotí jako dobrou ojetinu, je Mazda CX-3. Ta se poprvé objevila v prodeji v roce 2015 a nyní patří stále mezi populární auta. Pokud plánujete koupit 3 roky staré, počítejte s tím, že technický problém uvádí jenom 2,7 procenta majitelů. To je skoro nic.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články