Nesmrtelný Mercedes W201 byl 24 let v garáži a nyní je na prodej v excelentním stavu!

                   

Mercedes 190D W201. Co vás napadne při tomhle tom modelu? Legenda? Synonymum spolehlivosti? Ano, i tak se dá nazvat tenhle nesmrtelný vůz. Určitě jste slyšeli příběh o Mercedesu W124, který zvládl 2,1 milionu kilometrů a pořád jede dál. Není to sice ten samý model, ale jedná se o Mercedes z téměř stejné doby. A takovýchto případů je opravdu mnoho.

Pojďme se ale věnovat našemu konkrétnímu kousku. Tenhle model byl zakoupen v roce 1993, pravděpodobně v Německu, a má pořád prvního majitele. Po zakoupení ale majitel najezdil pouze 3546 kilometrů, a pak jeho Mercedes odpočíval po dobu 24 let. Nevíme, jestli to byl majitelův záměr, tahle informace nebyla poskytnuta. Nicméně, auto je nyní ve stavu, jako když vyšlo z továrny a opravdu na něm nenaleznete žádné stopy „stárnutí“. Všechno je podle očekávání původní, dokonce i dobové nálepky, které nezvyknou vydržet dlouhou dobu. Nová je pouze baterie, kterou majitel koupil v dealerství v Německu. V galerii níže naleznete i dokumenty o koupě. Auto v té době stálo 37 000 německých marek, v současném přepočtu je to přibližně 490 tisíc korun.

Pod kapotou je dvoulitrový diesel se skromným výkonem 55 kW (75 koní). V interiéru toho příliš mnoho neočekávejte, žádná klimatizace, elektrická okna (ani vepředu), pouze oldschoolové dvouzónové topení. Co vás ale může překvapit, je prodejní cena. Majitel si tohle vozidlo cení na 120 tisíc zlotých, takže tady mluvíme o částce cca 725 tisíc. Více detailů, případně kontakt na prodávajícího, se můžete dovědět zde. Co myslíte, má tenhle vůz opravdu hodnotu, za kterou ji chce majitel prodat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články