Nevyhnutelné zásady, které musíte znát, pokud chcete se zvířetem cestovat autem v horkém počasí

V letním období je běžné, že lidé chtějí cestovat. Někteří však na výlety berou i své domácí mazlíčky a právě proto je nutné vědět, jak na to zvíře připravit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Léto je tady a s ním přichází i neutlumitelná chuť cestovat. Mnoho lidí však na výlety chce brát i své domácí mazlíčky, na což byste měli zvířátko řádně připravit. Většinou totiž pojedete svým autem, na které nemusí být zvyklé a tak je potřeba zvážit řadu důležitých faktorů, protože by na něj mohly mít negativní vliv. Podívejte se tak na tato doporučení přímo od odborníků, která byste měli vzít v potaz ještě než vyjedete. 

Nevyhnutelné zásady pro co nejlepší prostředí

První zásadou je nechat si svého mazlíčka zvyknout na cestování. Pokud totiž zvíře bude delší pohyby dopravními prostředky zažívat již od útlého věku, bude pro něj lehčí se jim co nejdříve adaptovat. To samozřejmě platí po celý rok, ale v případě, že je venku téměř čtyřicet stupňů a na vaše auto dopadají horké paprsky slunce, je třeba dodržovat zvláštní podmínky, které byste běžně mohli zapomenout. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

V horkém období je nevyhnutelnou zásadou zajistit v interiéru vozu příjemnou teplotu a dbát na správné větrání vzduchu. Pokud váš mazlíček není na cestování zvyklý, budete muset také každých pár hodin po cestě zastavovat. Je to nejlepší způsob, jak ho uklidnit z případného šoku a nechat ho proběhnout se venku. Ještě než vyjedete, je ten den nutné vašemu zvířátku podat pouze třetinu běžné potravy a několik hodin před samotnou cestou ho raději vůbec nekrmit.

V nejhorším případě můžete použít sedativa

Pokud si myslíte, že váš mazlíček bude opravdu trpět, můžete navštívit před cestou veterinární kliniku a půl hodiny před výjezdem mu nechat podat injekci antiemetik. Pokud se vám tato možnost zdá přehnaná, můžete také použít sedativa určená domácím zvířátkům. Během cesty by tak měl být klidnější a rozhodně nebudete poslouchat celou dobu stresující kňučení. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud je váš mazlíček malý, stačí mu koupit přepravný pelech a nechat ho na zadních sedačkách či v kufru. V případě velkých plemen je pak dobré zvážit připoutání k bezpečnostním pásům pomocí vhodných doplňků anebo je nechat v dostatečně velkém prostoru v kufru. Možné je také zakoupit speciální houpací síť určenou k přepravě domácích zvířat. Hlavní zásadou je však nikdy nenechávat mazlíčky v autě se zavřenými okny!

Zdroj: MotorTrend, DogsLovers

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články