New York Auto Show se letos nekoná. Koronavirus ji zrušil, jako řadu dalších

                   

Další tvrdá rána dopadla na automobilový svět, když pořadatelé New York Auto Show neboli autosalonu v New Yorku oznámili, že letošní přehlídka novinek na automobilovém trhu se konat nebude. Důvody jsou každému zcela zřejmé. Tak jako byla zrušena i Ženeva a řada dalších autosalonů, tak byl zrušen i tento. Bezpečnostní rizika spojená s koronavirem jsou zkrátka velká.

Nejprve odložení, potom zrušení

Připomeňme, že akce s názvem New York Auto Show byla původně naplánovaná na jaro letošního roku. Po tom, co byl zrušen autosalon v Ženevě a po tom, co se koronavirus dále šířil světem, se organizátoři rozhodli, že původní konání bude zrušeno a New York Auto Show se přesune na nový termín. A to na srpen letošního roku. Doufali, že v toto datum bude již koronavirová krize zažehnána a vše se bude moci uskutečnit tak, jak plánovali.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nyní už je jasné, že ani srpnový termín se neuskuteční. Počty nakažených hlavně v USA jsou stále vysoké, což není jediným problémem. Je také výrazně omezeno cestování po světě a tak by se mohlo stát, že nejenom mnoho novinářů, ale hlavně i mnoho návštěvníků by se neměli na New York Auto Show jak dostat.

Až v příštím roce

Letošní ročník New York Auto Show byl tedy nejprve odložen z jarního termínu na letní. Nyní organizátoři uvedli, že nebude ani ten. Již se žádné nové datum hledat nebude a New York Auto Show 2020 se jednoduše neuskuteční. Zároveň však milovníky a fanoušky motorismu pozvali na příští rok, který by snad už měl klapnout bez větších problémů. Uskuteční se v klasickém jarním termínu – tedy pokud se opět nevyskytne zdravotní, nebo jiné hrozba. Známo je také již přesné datum konání této prestižní motoristické akce. Konat by se měla od 2. do 11. dubna roku 2021.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Soumrak autosalonů?

Připomeňme také, že celková sláva a prestiž autosalonů postupně klesá. Je stále více automobilek, které odříkají na řadě akcí účast. Potýkala se s tím jak letošní nakonec zrušená Ženeva, tak podzimní Frankfurt. Důvodem jsou hlavně vysoké náklady jednotlivých automobilek, a také zvýšená konkurence, což může způsobit i to, že jejich představená auta nakonec zastíní zcela jiná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články