Řidič omylem natankoval benzín do naftového auta a rozhodl se vysát ho zpět vysavačem. Došlo ovšem k výbuchu

Vždy dbejte na to, abyste do dieselu nalili jen naftu, nikdy ne benzín. Když už se vám to stane, určitě si neberte příklad z tohoto německého řidiče.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na čerpací stanici v německém Wittenu mohli přihlížející občané být svědky neobvyklé události, vše přitom začalo tak nevinně. K čerpací stanici dojel muž, který chtěl pouze doplnit nádrž svého vozu s naftovým motorem. Omylem však sáhl po špatné hadici. Jakmile si to uvědomil, pokusil se situaci na místě vyřešit, nakonec však vše jen zhoršil.

Výbuch se obešel bez obětí

První řešení, k němuž řidič dospěl, bylo vyčerpání nádrže, v níž se smísil benzín s naftou. Za jiných okolností by se jednalo o nejlepší způsob vyřešení takového incidentu, dotyčný muž se však rozhodl provést tento zákrok pomocí domácího vysavače. Strčil jeho hadici do nádrže tak hluboko, jak to jen bylo možné, a zapnul stroj, který mu záhy vybouchnul v ruce.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na místě byl zraněný řidič a jedna jeho spolujezdkyně, k vážným zraněním však podle svědků nedošlo. Nabídnutou pomoc muž odmítl s tím, že si sám zajede do nemocnice, nechá tam poraněnou ženu a vrátí se zpět. Přivolaní policisté však na řidiče čekali marně, jelikož se už nikdy nevrátil a podle vydaných záznamů ani nenavštívil žádnou z okolních nemocnic.

Auto se špatným palivem nikdy nestartujte

Jak nejspíše správně tušíte, řidiče, který způsobil takovýto povyk, se policistům nepodařilo dohledat. Raději než v nemocnicích po něm však měli pátrat v autoservisech, jelikož pravděpodobně potřeboval okamžitou pomoc mechanika. Jakmile totiž otočil klíčem a nastartoval vůz, mohlo se mu nevhodné palivo dostat do motoru a pořádně mu ublížit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Správně byste měli zůstat na místě a zavolat si odtahovou službu, pomocí níž se dostanete do nejbližšího autoservisu. Zde vám mechanik vypustí nádrž, do níž pak můžete opět tankovat takové palivo, které do ní opravdu patří. Pokud ale již nastartujete, nemusí být úplně vše ztraceno. Chvíli totiž potrvá, než se benzín dostane do motoru. Pak auto ztratí výkon a začne se „dusit“. V takovém případě okamžitě zastavte a zavolejte pomoc.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení
adbz.cz
adbz.cz
Je mu 93 let a nikdy neopustil Černobyl. „Ostatní zemřeli na strach a úzkost. Na svém životě jsem nic měnit nemusel.“