Nikdy vás nepředjel traktor? Potom jste ještě nepotkali ten nejrychlejší na světě. Kolik jede?

                   

Traktory jsou na silnicích spíše pro zlost. Zabírají mnoho místa a jejich rychlost je často pár desítek kilometrů v hodině. Když na něho narazíte na špatném úseku, můžete se za ním táhnout opravdu velmi dlouho. Tedy pokud se nejedná o nejrychlejší traktor na světě. Ten by vás s největší pravděpodobností v pohodě předjel, jelikož jeho rychlost je opravdu obdivuhodná.

Seznamte se s nejrychlejším traktorem na světě

Budete koukat, jakou rychlost tento traktor dokáže vyvinou. A o jaký stroj se konkrétně jedná? Je to JCB Fastrac který byl konstruován právě z důvodu, aby se povedlo pokořit rychlostní rekord a tento traktor se mohl zapsat do dějin. A to se mu povedlo, jelikož jeho aktuální zapsaná rychlost je 166,7 kilometrů za hodinu. Té se podařilo dosáhnout na letišti Elvington.

Nutno také dodat, že ani klasický sériový model není oproti tomuto speciálu zase až tak pomalý. Tento stroj dokáže zcela běžně vyvinout rychlost až 90 kilometrů v hodině. Pokud ho potkáte na běžné silnici, což nemusí být nic zvláštního, až tak vás zpomalovat určitě nebude.

Nejde o jediného rekordmana ve světě traktorů

Pokud se zajímáte o auta, nepřijde vám nic divného, že mezi sebou soupeří o to, které dosáhne větší rychlosti. Tak proč by tomu mělo být jinak ve světě traktorů. JCB Fastrac rozhodně není tím jediným, který se může pyšnit titulem nejrychlejšího traktoru na světě. Aktuálně ho sice drží, ale kdo ví, co bude za nějakou dobu. Potvrzuje to například sesazený král, který si od roku 2015 držel rekord v podobě rychlosti 130 km/h. Tu tehdy zajel Juha Kankkunen na traktoru Valtra. Nyní musel odevzdat žezlo, jelikož byl překonán o více než 36 kilometrů v hodině.

V plánu je meta 200 km/h

Je vidět, že rychlosti traktorů neustále stoupají a to znamená jediné. V plánu je pokořit pro mnohé stále nedostižnou metu o rychlosti 200 kilometrů v hodině. Dá se očekávat, že dříve nebo později se to určitě někomu povede.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články