Nová levná Škoda bude velkým hitem. Má silný motor a bude ji využívat i policie

Fabia čtvrté generace nemá příliš širokou paletu pohonných jednotek, jeden motor však stojí za to svým výkonem. Jde o vzrušující verzi se 150 koni pod kapotou.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

O pohon auta se stará benzínový čtyřválec 1.5 TSI s výkonem 150 koní. Ano, toto je oblíbená Fabia Monte Carlo! S populární převodovkou DSG zvládne nová Fabia sprint z 0 na 100 km/h za 8 sekund a dosáhne na maximální rychlost 225 km/h. Některé trhy mají smůlu, Škoda jim nabídne pouze základní motory o objemu jednoho litru. My si radost udělat můžeme, stačí na to bratru půl milionu korun.

Fabia opět vstupuje do policejní služby. U Policie ČR?

Radost bude mít i policisté ve Velké Británii. Ochránci zákona jezdí Fabiemi už od první generace a model na tamních úzkých a klikatých silnicích, podobně jako na našich silničkách, dobře funguje. Další výhodou je relativně dobrá cena. U čtvrté generace by pak měla být ostrovní policie o to víc spokojenější, že Fabia nabízí honosnější výbavu než předchůdci. A také velký kufr, jak už je u této modelové řady zvykem.

iZdroj fotografie: Škoda

V čem je policejní Fabia odlišná? Přestavba zahrnuje modré a žluté polepy, respektive lakování karoserie. Samozřejmostí jsou výstražná světla na střeše. Policie dále na Fabii vozí sirénu a přídavné LED světlomety na masce chladiče a nárazníku. Uvnitř je integrovaná komunikační platforma záchranných systémů a další komponenty spojené s policejní službou. Instalaci vybavení i servis zajišťují autorizovaní partneři.

Zdroj: Škoda

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa
Události247.cz
Události247.cz
Důchod nebude pobírat každý: Stát řekl, jaké práce se do penze nepočítají. Řada lidí bude muset živořit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
adbz.cz
adbz.cz
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí