Nová levná Škoda bude velkým hitem. Má silný motor a bude ji využívat i policie

Fabia čtvrté generace nemá příliš širokou paletu pohonných jednotek, jeden motor však stojí za to svým výkonem. Jde o vzrušující verzi se 150 koni pod kapotou.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

O pohon auta se stará benzínový čtyřválec 1.5 TSI s výkonem 150 koní. Ano, toto je oblíbená Fabia Monte Carlo! S populární převodovkou DSG zvládne nová Fabia sprint z 0 na 100 km/h za 8 sekund a dosáhne na maximální rychlost 225 km/h. Některé trhy mají smůlu, Škoda jim nabídne pouze základní motory o objemu jednoho litru. My si radost udělat můžeme, stačí na to bratru půl milionu korun.

Fabia opět vstupuje do policejní služby. U Policie ČR?

Radost bude mít i policisté ve Velké Británii. Ochránci zákona jezdí Fabiemi už od první generace a model na tamních úzkých a klikatých silnicích, podobně jako na našich silničkách, dobře funguje. Další výhodou je relativně dobrá cena. U čtvrté generace by pak měla být ostrovní policie o to víc spokojenější, že Fabia nabízí honosnější výbavu než předchůdci. A také velký kufr, jak už je u této modelové řady zvykem.

iZdroj fotografie: Škoda

V čem je policejní Fabia odlišná? Přestavba zahrnuje modré a žluté polepy, respektive lakování karoserie. Samozřejmostí jsou výstražná světla na střeše. Policie dále na Fabii vozí sirénu a přídavné LED světlomety na masce chladiče a nárazníku. Uvnitř je integrovaná komunikační platforma záchranných systémů a další komponenty spojené s policejní službou. Instalaci vybavení i servis zajišťují autorizovaní partneři.

Zdroj: Škoda

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu