Nový Mercedes S-Class zachycen bez maskování. Je velmi skromný

                   

Nový Mercedes S-Class, tedy model s přesným označením W223, se má stát novou vlajkovou lodí automobilky. Debutovat by měl na přelomu let 2020 – 2021. Vzhledem k tomuto datu je tedy jasné, že auto už prochází jenom posledními testy. A i díky tomu ho může čas od času někdo objevit a vyfotit. A to se právě teď stalo. Díky tomu lze mít o voze Mercedes S-Class určitou představu ještě před samotným oficiálním odhalením.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Předhání se s BMW?

Jistě si při odhalení novinek z dílny BMW ťukáte na čelo, kdo vymýšlí ty obrovské masky chladiče, pro BMW typické ledvinky a kdy bude této velikosti konec. Podle jednoho z předchozích vyjádření na toto téma jsou velké ledvinky u Bavoráku proto, že je zákazníci prostě chtějí a líbí se jim. A vypadá to, že ani v případě Mercedesu není klientela až tak jiná. To proto, že i Mercedes S-Class má podle fotografií skutečně výraznou masku chladiče, která na sebe přitáhne pozornost hned na první pohled.

Spíše skromnější interiér?

Zajímavější je u nového Mercedesu S-Class jeho interiér. Ten samozřejmě na první pohled působí velmi luxusním dojmem, to mu nelze upřít. Zároveň ale působí dojmem, který je spíše skromný. A tak zatímco u výrazné přední masky chladiče mluvíme o tom, že se automobilka doslova opičí po směru BMW, tady zase můžeme říci, že to vypadá, jako by se automobilka opičila po směru, se kterým přišla Tesla.

https://www.instagram.com/p/CAFBULNJOL9/?

Pár pohledů do interiéru a je jasné, že moc klasických mechanických prvků v něm opravdu čekat nemůžeme. Případná potřebná tlačítka jsou umístěna hlavně na volantu, za kterým najdeme také obdélníkový displej. Pokud jde o středovou konzoli, tak i ta působí v podstatě velmi prázdně a to hlavní, co na ní dominuje, je další displej, tentokrát o něco větší, postavený na výšku.

Co auto nabídne?

Kromě těchto několika špionážních fotografií se spekuluje také o tom, co by mělo být pod kapotou. Podle dostupných informací by zde měl rozhodně být motor V12, což řadu zájemců, ale i fanoušků rozhodně potěší. Samozřejmostí by měly být jak naftové, tak i benzinové motorizace. Dále lze určitě očekávat i varianty s podporou elektromotoru. Mimo jiné i proto, že nelze zapomínat na další novinky třídy S, a to čistě elektrický Mercedes EQS, který by měl debutovat během příštího roku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články