Nový Mercedes S-Class zachycen bez maskování. Je velmi skromný

                   

Nový Mercedes S-Class, tedy model s přesným označením W223, se má stát novou vlajkovou lodí automobilky. Debutovat by měl na přelomu let 2020 – 2021. Vzhledem k tomuto datu je tedy jasné, že auto už prochází jenom posledními testy. A i díky tomu ho může čas od času někdo objevit a vyfotit. A to se právě teď stalo. Díky tomu lze mít o voze Mercedes S-Class určitou představu ještě před samotným oficiálním odhalením.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Předhání se s BMW?

Jistě si při odhalení novinek z dílny BMW ťukáte na čelo, kdo vymýšlí ty obrovské masky chladiče, pro BMW typické ledvinky a kdy bude této velikosti konec. Podle jednoho z předchozích vyjádření na toto téma jsou velké ledvinky u Bavoráku proto, že je zákazníci prostě chtějí a líbí se jim. A vypadá to, že ani v případě Mercedesu není klientela až tak jiná. To proto, že i Mercedes S-Class má podle fotografií skutečně výraznou masku chladiče, která na sebe přitáhne pozornost hned na první pohled.

Spíše skromnější interiér?

Zajímavější je u nového Mercedesu S-Class jeho interiér. Ten samozřejmě na první pohled působí velmi luxusním dojmem, to mu nelze upřít. Zároveň ale působí dojmem, který je spíše skromný. A tak zatímco u výrazné přední masky chladiče mluvíme o tom, že se automobilka doslova opičí po směru BMW, tady zase můžeme říci, že to vypadá, jako by se automobilka opičila po směru, se kterým přišla Tesla.

https://www.instagram.com/p/CAFBULNJOL9/?

Pár pohledů do interiéru a je jasné, že moc klasických mechanických prvků v něm opravdu čekat nemůžeme. Případná potřebná tlačítka jsou umístěna hlavně na volantu, za kterým najdeme také obdélníkový displej. Pokud jde o středovou konzoli, tak i ta působí v podstatě velmi prázdně a to hlavní, co na ní dominuje, je další displej, tentokrát o něco větší, postavený na výšku.

Co auto nabídne?

Kromě těchto několika špionážních fotografií se spekuluje také o tom, co by mělo být pod kapotou. Podle dostupných informací by zde měl rozhodně být motor V12, což řadu zájemců, ale i fanoušků rozhodně potěší. Samozřejmostí by měly být jak naftové, tak i benzinové motorizace. Dále lze určitě očekávat i varianty s podporou elektromotoru. Mimo jiné i proto, že nelze zapomínat na další novinky třídy S, a to čistě elektrický Mercedes EQS, který by měl debutovat během příštího roku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou