Nový rychlostní rekord na polské dálnici. Hříšník jel přes 225 km/h

                   

Nový úsek dálnice A2 z Varšavy do čtyřicetitisícového města Mińska Mazowiecki znatelně zkrátil dobu cesty z východní části Polska do hlavního města. Hladká a rovná silnice však bohužel láká mnoho řidičů k nepřiměřeně rychlé jízdě. Držitel nového rychlostního rekordu, kterého zastavila speciální hlídka polské dálniční policie, jel podle radaru rychlostí až 225 km/h. Našince může alespoň potěšit, že hříšník jel v blíže neurčeném modelu značky Škoda.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Řidič předjel policisty

Řidič-závodník měl velkou smůlu, při své rychlé jízdě totiž předjel neoznačenou policejní hlídku, jejíž vůz byl vybaven rychlostním radarem. Policisté nelenili a začali rychle jedoucí vůz stíhat. Nejprve bez majáčku, takže nic netušící řidič neviděl důvod, proč by měl sundat nohu z plynu. Zpomalovat začal, až když policisté majáček použili, to už však pro něho bylo pozdě. Paradoxně je však možné, že policisté jízdou v závěsu za narušitelem veřejného pořádku dotyčného ještě pobídli, aby zrychlil. Tuhle verzi sami nepopírají, na udělení pokuty to však nic nemění.

i

500 PLN a 10 trestných bodů

Dvaatřicetiletému řidiči hrozila až směšně nízká pokuta, za překročení rychlosti o 85 km/h si policisté řekli o 500 polských zlotých, tedy v přepočtu necelé tři tisíce korun. Řidič ovšem pokutu na místě odmítl uhradit, a tak se celá záležitost brzy dostane ke správnímu soudu. Vzhledem k provinění a rychlosti je však nepravděpodobné, že by řidič od soudu vyvázl s nižším trestem. Podle všeho také přijde o 10 trestných bodů, které v Polsku fungují podobně jako v České republice. Polští řidiči jich však mají k dispozici více:

  • Zkušení polští řidiči mají k dispozici 24 bodů, tedy dvojnásobek oproti svým českým kolegům
  • Začínající řidiči, tedy ti, kteří mají řidičské oprávnění méně než jeden rok, dostávají 20 bodů. Jejich počet se po uplynutí zkušebního období automaticky navyšuje
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články