Na poli byl objeven hřbitov desítek opuštěných aut. Video odhaluje, o jaké klenoty se jedná

Automobilové hřbitovy nenajdete na každém rohu, tu a tam ale na nějaký člověk narazí. Obvykle s velmi starými auty, výjimkou nejsou ovšem ani vozy relativně zánovní.

i Zdroj fotografie: S vědomím China UNCUT
                   

Představa o takovém typickém automobilovém hřbitově obvykle zahrnuje prorezlé kapoty aut, stromy trčící skrz karoserie, značky převážně z poloviny dvacátho století a modely zejména z americké produkce. Není tomu tak, minimálně ne vždy a ne v tomto případě. Na videu je plocha s odloženými auta z periferie jednoho čínského města a auta, která tam jsou, by mohla po umytí od hodiny stát na parkovišti v nějaké luxusní čtvrti.

Levné kusy i drahé unikáty

Seznam opuštěných vozů je poměrně široký, nejde jen o unikátní a drahé stroje, výběr je ředěný levnějšími modely, které se na tomto místě také nechal kdosi zhynout. A o které by v tuto chvíli už asi nikdo neměl zájem. Mezi ty atraktivnější patří Chevrolet Corvette, Audi R8, Porsche Panamera, Aston Martin Vantage nebo Bentley Continental.

Je viditelný špatný stav, lokální koroze, tahle auta nevypadají dobře. A mohou za to úředníci. Auta prošla konfiskací, byla zabavena původním majitelům a pak odstavena. Úřady ovšem nerozhodly, co s vozy dále bude, a tak se do nich zakousl zub času. Jakkoli srdce automobilového nadšence teskní, není vůbec jasné, jestli se auta vůbec někdy dostanou do aukce a pak k novým majitelům.

Zdroj: China UNCUT

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kdo sleduje a poslouchá? Seznamte se, špionážní letadla, která bdí nejen nad Ukrajinou. Zaregistrovala i raketu, co zasáhla Polsko
Události247.cz
Události247.cz
Slabé stránky Rusů odhaleny: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Putinovu armádu napadrť
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz.cz
adbz.cz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení