Ochrana poklic na autě může být jednoduchá, i bizardní

                   

Pokud nemáme naše pneumatiky na hliníkovém disku, máme je na tom plechovém. Z tohoto důvodu mnozí používají i takzvané poklice na auto. A to jak z důvodu zlepšení vzhledu vozidla, tak i z důvodu toho, že tím chráníme samotný plechový disk. Nutno však dodat, že poklice jsou na disku jenom lehce nacvaknuty, což může velmi lákat zloděje. I když jejich ceny nejsou až tak výrazně vysoké, pár stovek jim prodej hodit může. A tak není nic neobvyklého, že se poklice z vozů kradou. A jak je ochránit? Možných metod existuje celá řada. Některé jsou klasické, jiné jsou bizarní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nepoužívání poklic

Jednou z metod, jak eliminovat možné krádeže poklic, je nekupovat je a nepoužívat je. Nechat pneumatiky nasazené na plechovém ráfku, nebo si koupit hliníkové disky. I když tato rada může znít spíše úsměvně, tak je třeba říci, že řada majitelů se právě k tomuto rozhodla poté, co jim bylo ukradeno hned několik sad nových poklic. Od té doby to zvládají bez nich.

Elektrikářská stahovací páska

Obyčejný kousek plastu, který může být také možnou metodou, jak poklice na autě ochránit. Elektrikářskou stahovací pásku stačí provléknout tak, aby poklici držela na disku, upevnit ji a zbytek odštípnout. Takto to stačí udělat na pár místech u každého kola a zloději výrazně ztížíte práci, jelikož se bez štípaček neobejde. A jelikož je patrně mít nebude, nechá vaše auto na pokoji.

Tento postup navíc funguje nejenom jako možná ochrana před případnými zloději. Používá se i ve chvíli, kdy se chcete vyvarovat toho, že poklice při své jízdě ztratíte. V tomto případě k tomu nemůže za žádných okolností dojít. Navíc dané řešení vyjde na pár korun.

i

Správné parkování

Mezi obecné doporučení spojené s tím, jak snížit riziko krádeže vozu je to, zaparkovat ho na správném místě. To se týká i toho, když chcete eliminovat možné riziko krádeže vašich poklic. Místa, které jsou tmavá, zapadlá, kde neprojde ani živáček, jsou pochopitelně ta nejhorší. Naopak parkoviště u frekventovaných míst, která jsou dostatečně osvětlena a mohou být také v dohledu městských nebo různých soukromých kamer jsou v tomto ohledu nejlepší volbou.

Kamera ve voze

Moderní kamery dokážou nejenom zaznamenat to, co se děje během jízdy. Mají také senzor pohybu a tak se dokážou spustit vždy, když se kolem auta motá někdo podezřelý. Pokud případný zloděj takovou kameru uvidí, patrně půjde dále a u vašeho vozu se ani nezastaví. Když má kamera široký úhel záběru, dobré rozlišení a dobrou funkci nočního vidění, může být skvělým pomocníkem v odhalení zloděje. Ten si toho bude jistě dobře vědom a tak se vozu s kamerou, kde navíc vidí její sepnutí, raději vyhne obloukem.

Záměrné poškození

Zní to překvapivě, ale je to tak. Kdo by kradl poklice, které jsou poškozeny? Pokud je nemáte na ozdobu vašeho auta, ale jenom na ochranu vašeho plechového disku, je vám v podstatě jedno, jak budou vypadat. Tak proč si do nich nevyrýt třeba nějaký obrázek, nebo klidně i SPZ vašeho vozidla? Poklice dokonale splní svůj primární účel a vy máte velkou jistotu, že vám ji nikdo neukradne. K ničemu mu nebude a tak by s krádeží jenom zbytečně ztrácel čas.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra