Odborníci sestavili žebríček 6 nejlepších aut pro extrémní jízdu

                   

Ne každý chce obyčejné auto na běžné cestování z jednoho místa na druhé. Pro mnoho lidí je řízení zábavou a zážitkem. Aby tomu tak opravdu bylo, je třeba mít to správné auto, které nabídne dobrý výkon, zrychlení i solidní maximální rychlost. Vybrali jsme několik modelů, které jsou jistotou, že jízda v takovém voze bude opravdovým zážitkem.

Dodge Challenger

Už jenom zvuk motoru vozu Dodge Challenger stojí za to, a co teprve když se k tomu přidají další klady. Pod kapotou auta najdeme motor o objemu 3,6 litrů, který nabídne skvělý výkon 305 koní. A to není vše. V případě osmiválce o objemu 6,4 litrů lze dokonce získat auto s výkonem 485 koní. K výkonu přidejme i dobrou ovladatelnost, solidní podvozek i účinné brzdy. A zábava je zaručena.

iZdroj fotografie: Dodge
ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Lamborghini Aventador S

Ne každý si bude moci Lamborghini Aventador S dovolit. Kdo ale nemá hluboko do kapsy, toho tento vůz rozhodně nikdy nezklame. Ostatně stačí se podívat na fakt, že z nuly na stovku zvládne zrychlit za 3 sekundy. A maximální rychlost, kterou zvládne jet, atakuje 350 kilometrů v hodině. Když k tomu přidáme i skvělý vzhled a samozřejmě aerodynamiku vozu, je to skvělá volba.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Ferrari LaFerrari

Ani tento vůz není pro každého. Ale ten, co si ho dovolit může, ten jím zklamán nebude. Třeba už jenom proto, jak dokonale auto vypadá. Vzhled vypadá sportovně i elegantně zároveň a pochopitelně má pozitivní vliv na aerodynamiku vozu. A co je pod kapotou? Benzinový motor V12 o objemu 6,3 litrů. A k tomu je přidán také výkonný elektromotor. Celkový výkon této hybridní soustavy činí 950 koní. A to už je něco. Stovku máte na tachometru za 3 sekundy, a když nepřestanete zrychlovat, pojedete během chvíle rychlostí 350 km/h.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Porsche 911

Porsche 911 je nejenom legendárním, ale i ikonickým vozem, který milovníkům rychlosti a výkonu rozhodně dokáže nabídnout to, co chtějí. Pod kapotou najdete třílitrový dvanáctiválcový motor, který dokáže dát autu výkon neuvěřitelných 450 koní. A co to znamená? Že u verze Carrera S máte na tachometru stovku za 3,7 sekundy, a u verze Carerra 4S dokonce o ještě o jednu desetinu rychleji. A jak rychle budete moci jet? Omezovač vás zastaví na třístovce.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Nissan GT-R Track Edition

I tento vůz rozhodně nezklame. Nikoho, kdo do něho usedne. Stačí nastartovat a uvést do chodu motor V8 o objemu 3,8 litru. Jakmile sešlápnete plyn, lze si dosyta užít až neuvěřitelný výkon, který u tohoto auta činí celých 565 koní. Kromě výkonu nezklame ani špičková automatická převodovka, která pomáhá tomu využít výkon auta na maximum.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Ford GT

Ani toto auto nemůže zklamat. Když řekneme, že má pod kapotou motor o objemu 3,5 litru s označením EcoBoost, možná se vyděsíte. Ale není důvod. Tento motor nabídne výkon 647 koní, díky kterým máte na tachometru stovku za tři sekundy. A když nohu z plynu nedáte, zastaví vás ve zrychlování až maximálka o hodnotě 347 kilometrů v hodině. Zajímavostí vozu je i to, že se jedná o limitovanou edici, s přesně daným počtem kusů. I to podporuje jeho celkovou unikátnost.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články