Odborník názorně ukazuje, jak funguje keramická ochrana karoserie

                   

Každé auto si zaslouží nejlepší možnou péči, jakou může dostat. Praxe ukazuje, že pokud majitel nešetří na údržbě a prevenci budoucích potíží, může se vyhnout vyšším investicím v budoucnosti. To znamená nejen finanční úsporu, ale v důsledku také menší zátěž pro životní prostředí. Jedním ze způsobů, jak chránit své auto může být keramická ochrana karoserie.

Je opravdu tak účinná, jak se říká?

Keramická ochrana karoserie je alternativou k tvrdému vosku. Je výrazně nákladnější, ale její účinky by měly být dlouhodobé a hlavně mnohem viditelnější. Hlavním účelem experimentu na videu je objasnit, zda je takový povlak schopen ochránit lak vozu, pokud auto není úplně nové.

iZdroj fotografie: Freepik

Testy se skládají ze dvou fází. V první části testu se odborník s autem točí na místě, ve druhé pokryje auto doma vyrobeným umělým bahnem. Aby byly výsledky testu co nejobjektivnější, nejdříve nebyla na karoserii vozu nanesena keramická ochrana. Poté jej autor síťového kanálu umyl, ručně nanesl ochrannou vrstvu na polovinu vozu a zopakoval své testy.

iZdroj fotografie: Freepik

Nakonec, po prvním testu, bylo množství nečistot na obou částech vozu stejné a když autor videa dorazil s autem do garáže, ukázalo se, že polovina vozu pokrytého keramikou je mnohem čistší. Výsledek druhého testu jasně ukázal, co keramická ochrana vlastně přinese. Nečistoty z poloviny karoserie, na kterou byla nanesena keramická ochrana, jednoduše sklouzly, aniž by zanechaly stopy.

iZdroj fotografie: Freepik

To však bloggerovi nestačilo. Rozhodl se předvést, jak keramická ochrana vypadá do detailu. Za tímto účelem ukázal „keramiku“ po vysušení pod mikroskopem. Vypadá jako tenké sklo, které chrání vrstvu barvy před poškrábáním a nečistotami.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články