Elon Musk odhalil výrobní kapacitu gigantické továrny v Berlíně. Ta čísla jsou doslova šílená a násobně větší než Škoda

Na veletrzích konaných v Gigafactory Berlin bylo Elonem Muskem oznámeno, kdy by rád začal s výrobou a jaká bude výrobní kapacita. Čísla jsou více než překvapivá.

i Zdroj fotografie: Tesla
                   

Obří továrna Gigafactory Berlin se začala stavět v roce 2019 a před několika dny byla otevřena veřejnosti. Brány této továrny byly otevřeny pro tisíce lidí a celá akce byla doprovázena různými atrakcemi, hudbou a jinou zábavou. V této továrně se mají vyrábět vozidla společnosti Tesla. Plány jsou opravdu veliké, a právě při nedávné akci Elon Musk oznámil, jaké jsou, a také představil výrobní kapacitu. Čísla byla překvapivá.

Akce pro tisíce lidí

Tato událost byla pojmenována Giga Fest a účastnily se jí tisíce lidí. Mezi nimi byli i hosté ze zahraničí. Většina lidí sdílela své dojmy na sociálních sítí, takže si téměř každý mohl fotografie a videa prohlédnout. Všichni návštěvníci si mohli projít továrnu a také vidět a slyšet samotného Elona Muska. Bylo pozváno 9 tisíc lidí a Tesla rozdávala vstupenky zdarma. Primárně zvala místní obyvatele.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tesla chce vyrábět ve velkém

Pro někoho tato čísla nemusí být překvapivá a pro jiného budou šokující. Tesla chce začít vyrábět jednu karoserii Modelu Y každých 45 sekund. Před touto akcí se očekávalo, že berlínská továrna Tesly vyrobí přibližně 500 000 aut ročně. Po tomto sdělení Elona Muska to však vychází na 700 000 aut ročně. S tímto číslem se počítá při nejvyšším výkonu, kdyx by každých 45 sekund sjela jedna karoserie z výrobního pásu.

iZdroj fotografie: Tesla

Zahájení výroby musí být schváleno

Tato výstavba má své fanoušky, ale i odpůrce. Kvůli stavbě této továrny totiž bylo vykáceno několik stromů. Tesla však má v plánu zalesnit jiná místa. Pokud bude zahájení výroby povoleno, chce tato automobilka začít vyrábět Modely Y se strukturálními bateriemi typu 4680. V rámci GigaFestu již byl vzorek této baterie představen. Doposud se Model Y pro evropské zákazníky dovážel z čínské Giga Shangai. Výroba tedy zatím není zahájena, ale nedávno Tesla obdržela předčasné schválení a věří, že brzy budou moci začít s produkcí nových aut.

Líbí se vám vozidla od automobilky Tesla?

Zdroj: CarMag, Tesla, Wikipedia

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu