Opomíjené, přitom zajímavé a spolehlivé ojetiny za příznivé ceny

                   

Mnoho lidí má při výběru ojetiny v paměti několik značek a konkrétních modelů, ze kterých vybírá. Na ostatní možnosti mnozí zcela kašlou, ať už z důvodu různých nepravd, nebo proto, že o jiných možnostech ani nevědí. Zmapovali jsme proto trh a přinášíme výčet zajímavých, ale často opomíjených ojetin.

Lancia Ypsilon

Mnozí na tuto značku aut zcela zapomínají, přitom pokud jde o design, můžeme o ní říci, že vytvořila celou řadu velmi zajímavých aut. A model Lancia Ypsilon mezi ně rozhodně patří. Vyráběl se v letech 2003 – 2011 a pro toho, kdo hledá spíše menší auto do města, může být skvělou a praktickou volbou. Na výběr je jak z benzinové, tak naftové motorizace. V prvním případě je to jednotka o objemu 1,4 litru a výkonu 95 koní, v případě druhém to je 1,9 JTD.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Opel Karl

Tato ojetina je dobrý tip pro toho, kdo hledá ještě celkem zánovní auto. Opel Karl se představil v roce 2015, ale jeho produkce moc dlouho netrvala. Z důvodu nezájmu se poslední model vyrobil v roce 2019. Přitom se jedná o celkem designově povedené městské auto, které přináší pohodlí i praktičnost. Motor o výkonu 75 koní vzhledem k určení plně vyhovuje. V bazarech jich sice není moc, ale pokud se objeví, zkuste o něm uvažovat.

Renault Latitude

Zatímco předchozí tipy přišly vhod tomu, kdo hledá spíše auto do města, možnost vozu Renault Latitude už se hodí pro toho, kdo je často na cestách. Ojetina vyráběná v letech 2010 – 2015 je stylově vypadající a komfortní limuzínou s mnoha prvky výbavy. Jde tak o povedenou limuzínu, která měla být konkurentem osvědčených značek. Pokud se pro Renault rozhodnete, ať má pod kapotou dvoulitrový vznětový motor, který je sázka na jistotu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Volkswagen Routan

Když se řekne Volkswagen, každému se vybaví Passat nebo Golf. Ale co takový Volkswagen Routan? Že jste o něm ani neslyšeli? Máme na mysli model z roku 2008 – 2013, který se může pro svou praktičnost hodit každé početnější rodině. A pokud vám auto něco připomíná, tak ano. Vychází ze známého amerického vozu s označením Chrysler Voyager. A to kromě jiného znamená také benzinovou V6 pod kapotou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články