Opuštěné skladiště skrývalo milionový poklad v podobě naprosto výjimečných vozů

                   

Co se může skrývat ve starém, nepoužívaném skladišti? Mnohdy jenom harampádí a věci, které nikdo nepotřeboval a nikdo je ani nikdy potřebovat nebude. I když na druhou stranu, najít se dá i něco zcela výjimečného. V tomto případě k tomu skutečně došlo. Známý Youtuber se svým přítelem se totiž vydali prozkoumat opuštěné skladiště, na které dostali tip. Co se v něm našlo, to jim doslova vyrazilo dech.

Sklad plný unikátních vozů

Málokoho by při vstupu do tohoto skladu napadlo, co vše se v něm může ukrývat a jaké skvosty tu jsou schovány. Stačí se rozhlédnout kolem a je jasné, že takto velká sbírka aut na jenom místě, se jen tak nevidí. A rozhodně to nejsou auta běžná. Dnes už je můžeme označit klidně za veterány, a to z různých segmentů, ať už se jedná o automobily klasické, nebo se jedná třeba o vozy sportovní.

Řada zajímavých kousků

Stačilo se projít po skladišti a celkem se našlo 15 jedinečných aut. A mezi nimi bylo mnoho zcela unikátních kousků, jako třeba Bristol Bullet, Bentley Continental Flying Spur, nebo také unikátní Bristol Fighter z roku 1982. I neznalému je jasné, že daná auta jsou skutečnými skvosty. A fanoušky automobilů musí zamrzet, že se o ně nikdo velmi dlouho nestaral, jelikož řada z nich je pokryta nánosy prachu a dalších nečistot.

Vozy ohromné ceny

Zajímavé je, že dané skladiště patří společnosti Bristol Cars, která zbankrotovala. Patrně proto, že neměla ani tušení, kolik dané vozy které vlastní vůbec stojí. Mluvčí společnosti i odhadce totiž mluví o daných vozech spíše jako o vracích, než ceněných veteránech. Přitom odhadem by se vozy daly prodat za více než milion euro. Kdyby to lidé v čele společnosti tušili, dost možná by daný bankrot odvrátili a navíc by mohli potěšit celou řadu sběratelů, u kterých by se dané kousky skvěle vyjímaly. Dá se však očekávat, že ve sbírkách dané jedinečné vozy nakonec přece jenom skončí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články