Pilot přistál s letadlem na dálnici plné automobilů | AutoŽivě

Na rušnou dálnici se řítilo porouchané letadlo. Nouzové přistání zachytily kamery, pilot zvládl složitý manévr na jedničku

Velké hrdinství a především také výborné letecké schopnosti prokázal pilot letounu Piper PA-28-151. Nouzové přistání zachytily bezpečností kamery.

i Zdroj fotografie: Adrian Pingstone / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Téměř každý by řekl, že přistát s letadlem na dálnici je nemožné. Takovéto hrdinské činy jsou nejen velmi neobvyklé, ale především extrémně nebezpečné. Na těchto rychlostních cestách se totiž automobily pohybují vysokou rychlostí a jakákoliv překážka představuje potenciální katastrofu. Pilot jednoho letounu však dokázal opak, když se svým strojem nouzově přistát na dálnici 407 v Torontu. Neuvěřitelný čin zaznamenala bezpečnostní kamera.
Řidiči měli nezapomenutelný zážitek

Pro některé nečekané překvapení a vzrušující zážitek, pro jiné vyděšení k smrti. I tak se dají popsat reakce řidičů cestujících na dálnici 407 v kanadském městě Torontu. Zde totiž došlo k velmi neobvyklému incidentu, který se jen tak nevidí. K přistání letadla na dálnici sice nedošlo poprvé v historii, nicméně pokud to není naprosto nutné, je tento čin téměř nepřípustný. Podobná situace již dříve nastala, kdy dopravnímu letounu vysadily motory a jeho pilot byl nucen přistát na dálnici, protože se v blízkosti žádné jiné místo nenacházelo.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Letoun Piper PA-28-151

Je důležité poznamenat, že se nejednalo o dopravní letoun nebo podobně velké letadlo, ale pouze menší Piper PA-28-151. Jeho pilot odstartoval z letiště v Buttonville v Markhamu, které se nachází severně od Toronta. Krátce po startu však letoun postihla nepříjemná událost, kdy došlo k závažné poruše motoru. O štěstí v neštěstí se rozhodně dá mluvit právě v tomto případě, protože za kniplem neseděl obyčejný pilot, ale letecký instruktor s mnoha nalétanými hodinami.


iZdroj fotografie: Uživatel Alan Wilson from Stilton, Peterborough, Cambs, UK / Creative Commons / CC BY-SA

Pilot neměl jinou možnost, než právě dálnici

Ten se nejprve snažil najít jiné vhodné místo pro přistání. V blízkosti se však žádné nenacházelo a tak byl nucen uskutečnit hrdinské, ale těžké rozhodnutí a přistát na dálnici. Jeho zkušenosti naštěstí vedly k tomu, že stroj Piper PA-28-151 dosedl naprosto hladce a bez problémů i na běžně obsazené dálnici. Řidiči kolem tak byli svědky unikátního umění zkušeného pilota. Zároveň to byla nezapomenutelná zkušenost a vzpomínka jak pro ně, tak pro samotného pilota.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Selhání motoru je velkou záhadou

Jak je možné, že u letounu PA-28-151 došlo k tak závažnému selhání, zatím není jasné. Nejednalo se o starý stroj, a navíc na něm byl před nedávnem proveden servis spolu s inspekčním letem. V té době se všechno zdálo v normálu a nic nenaznačovalo tomu, co se stane o pár letových hodin později. Kromě pilota cestovalo v letadle několik pasažérů, kteří směřovali do Grimsby v Ontariu.

Co byste dělali v situaci, kdy by se proti vašemu automobilu řítilo letadlo?

Zdroj: CityNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 611 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Spáchal, či nespáchal Adolf Hitler sebevraždu? FBI pracovala s teorií, že ponorkou utekl do Argentiny
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?