Pod jeho okny se scházely prostitutky s klienty v autech. Viděl věci, které vidět nechcete, nakonec to vyřešil radikálně

Někdy chcete vyřešit problém s bydlením tím, že se přestěhujete a doufáte v úplný klid. Než zjistíte, co se vám děje pod okny v noci. Čtěte dál, tohle vás pobaví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bydlet v malé vesnici, kterou prochází rušná mezinárodní silnice nebývá často žádnou výhrou. Hluk, smog, nebezpečí pro děti i domácí zvířata. Přesně to si říkal náš redakční přítel Jaromír, když nám tento příběh vyprávěl v redakci. Se smíchem, s kávou v šálku a v dobré náladě, přesto bylo patrné, že má za sebou poměrně perné měsíce a teprve opravdu radikální řez jej obrazně řečeno vysvobodil. Neb co uděláte, když bydlíte u rušné silnice a můžete se odstěhovat do ústraní? Odstěhujete se. To však ale neznamená, že máte vyhráno. Čtěte dále, tohle vás pobaví.

Odstěhovali se v dobré víře

Přesně to totiž udělal náš přítel. Odstěhoval se. Využil nabídky svých rodičů, kteří se vraceli zpátky do rodné vsi zvelebovat statek a hospodářství, a nabídli Jaromírovi domek v ústraní od hlavní silnice, schovaný na konci slepé ulice. Pod stromy, nenápadný, kolem nikdo, kdo by mohl jakkoli rušit. Zkrátka velmi blízko k pomyslnému ráji. Jaromír neváhal, svůj dům přímo u hlavní karlovarské silnice dlouhodobě pronajal a s celou rodinou se odstěhoval „na zátiší“. Alespoň to tak zkraje vypadalo.

iZdroj fotografie: Policie ČR

Rodina nadšená, manželka nadšená, kocour nadšený. Konečně se může proběhnout venku bez rizika, že by to byl jeho poslední výlet. Dům byl totiž na samotném konci nenápadné slepé ulice, spolu s dalšími několika málo sousedy tvořil jakési zákoutí celé obce, kam přes den nezavítal v podstatě nikdo, krom stálých obyvatel z ulice. Přes den. Jak se totiž začínalo ukazovat, v noci to bylo poněkud jiné. Přes den a přes noc ulice žila dvěma zcela odlišnými odlišnými světy. To je ale něco, co zjistíte až v průběhu času.

Starý Mercedes opodál, nový pod okny

Začnete si třeba všímat stále stejného zaparkovaného auta na jednom konci ulice, se stále stejnými dvěma mladými muži za volantem. S ohledem na jejich poněkud zanedbalý zevnějšek (a opravdu hodně ošuntělý starší Mercedes) téměř jistě vyloučíte jakýkoli orgán bezpečnostních složek – ne, takhle dokonalé krytí naši agenti nemají. Ti by do takového kolotočářského auta nesedli. Stejně tak zaregistrujete, jak v průběhu nočních hodin pod vašimi okny zastavují různá auta, často naopak zcela nová a vyšších tříd.

iZdroj fotografie: Uživatel Navigator84 / Creative Commons / CC BY-SA

Je léto, spíte při otevřených oknech a přes někdy nepřeslechnutelné zvuky vám dojde, čeho jste svědky. Pochopitelně to došlo i našemu redakčnímu kamarádovi, panu Jaromírovi. Naše rádobyvtipné komentáře při jeho vyprávění odbyl poznámkou, že co se vám může jevit vtipné první týden, vás po měsíci opravdu nebaví, zejména pokud máte doma dvě dospívající dcery. A ty mají okna svého pokoje přesně na tu stranu, kde parkují auta s dotyčnými kněžkami lásky a jejich klienty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Levné a elegantní řešení

Co s tím? Pokusy o zavolání policie vyšuměly do ztracena, být s někým dobrovolně v autě opravdu není nic trestného. Pomoc nabídl až Jaromírův známý, profesí grafik. Pár plachet s jasnými piktogramy kamer a sdělením, že prostor je monitorován, se po dohodě se sousedy objevilo na plotech na konci ulice. Současně se zakoupil jeden výkonný LED reflektor s čidlem, přepnutým na dlouhé svícení. A bylo „vymalováno“, respektive vysvíceno. Jakmile auto zajelo na své místo, ocitlo se v záři reflektoru. A to úplně poslední, co při této činnosti chcete, je světlo jak na stadionu a riziko natočení. Za týden byl od sexuchtivých klientů klid. A trvá doposud.

Byli jste někdy svědky něčeho podobného?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články