Frajer se pokoušel dostat do Tesly a vytáhnout z ní borce ven, ale nenašel kliky. Víc ztrapnit už se v nemohl

Pokoušet se najít kliky u Tesly, když jsou zapuštěné a „vyjedou“ jen při odemčení je cesta k tomu, jak se dokonale ztrapnit a rozesmát všechny v okolí. Jako v našem videu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Další video pro aktuální covidové, inflační a vůbec všechny krizové dny, tohle vás totiž nemůže nepobavit. Aneb, když už chci někoho dostat z auta (a třeba i právem), tak bych se možná mohl nejdřív podívat, v jakém autě to vlastně sedí. A pokud to bude Tesla, tak se aspoň nemusím ztrapňovat… Protože u Tesly se ztrapním stoprocentně, a pokud to někdo ještě natočí, jako se to povedlo tady, budu mít z ostudy kabát. Velký, dlouhý, vlněný teplý kabát.

Přechod k elektromobilitě je momentálně nesmyslný

A to prosím píše ten, kdo zrovna Teslu „nemusí“. Kdo sice respektuje její dojezd, který je (v určitých konfiguracích) opravdu působivý, stejně jako velmi respektuje to, jak se Elonovi podařilo vyrobit „ekologické“ auto, které si ale současně ve sprintu (a nejen v něm) namaže v zásadě většinu supersportů na chleba. S máslem. A to pořád v karoserii luxusního sedanu. S hodnotami, jež donedávna psaly jen „italské“ placky s hřebcem nebo býkem ve znaku.

iZdroj fotografie: Pxhere

To je něco, co musím jako nadšenec do aut a autíček objektivně uznat. Můžu mít (a mám) sto výhrad k elektromobilitě jako takové, nikdo mne nezvyklá v názoru, že v nynější situaci je to stále jen technicky a prakticky nerealizovatelný nesmysl a dotační bublina. Která až praskne a dotyční budou sčítat „má dáti-dal“, nechci být u toho finálního účtu. Norská vláda už možná taky ne. Kdo ho chce ještě pořád vidět, je náš „milovaný“ Brusel. A celá EU.

EU napáchala v automobilismu více škody, než kdokoli jiný

Kterou pro změnu nemilujeme my. Pochopitelně, neboť její teoretické úvahy a absurdní restrikce, která byla schopna za několik málo let uplatnit vedly ke skutečnému a reálnému zániku přes sto let vyvíjeného oboru a technologie. K zániku spalovacích motorů tak, jak jsme je po dlouhá desetiletí znali. A povede mimo jiné k zániku milionu pracovních míst, ale to už je na jinou debatu. Nyní tady máme dotovanou Teslu a Elona Muska, který našel zlaté vejce.

Budiž mu přáno. Nicméně, do jeho zlatého vejce se opravdu nedá jen tak dostat, Tesla má u svých modelů zapuštěné kliky do té míry, že nepřipraveným připraví – trapné chvilky. To když se do ní pokouší dostat, a ono je zamčeno. A ono to v podstatě nejde. Přesně jako našemu hrdinovi z videa, který vcelku rychle pochopil, že to opravdu nejde. A aby se úplně neztrapnil, zachoval „poker face“ a odešel. Nemusíme Teslu milovat, ale dostat se do ní je opravdu složité. Za to patří Elonovi palec nahoru. Musím uznat a uznávám.

Jak vnímáte restrikce ze strany EU a nástup „elektra“ vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články