55letý řidič ignoroval majáky, kužely i odstavená vozidla. V plné rychlosti naboural do policejní hlídky, co se dělo dál?

Dopravní nehoda samotné policie. Postarší řidič evidentně přehlédl značení i policejní vůz a nehoda byla nevyhnutelná.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nehody se na silnicích stávají a nevyhýbají se ani těm, kteří je vyšetřují. Jak u nás, a teď nenarážíme na proslulou fotku dvou aut Policie ČR čelně nabouraných, v jednosměrné ulici. Tak také v mimo území naší republiky. Prostě dopravní nehody občas dopadnou i na policisty, jak české, tak ty zahraniční, třeba ty polské. 

Majáky, auta, kužely. I to bylo málo.

Jen před pár dny měli v gdaňské čtvrti službu policisté z Útvaru policejní prevence. Hlídka byla vyslána k řešení nehody, dorazila na místo a stále to vypadalo, že půjde o rutinní šetření. Policisté v souladu s pravidly o zabezpečení místa dopravní nehody zaparkovali policejní vůz v zadní části nehody a rozsvítili majáky. Před místem incidentu byl navíc jízdní pruh omezený rozmístěnými kužely. 

Na místo přijelo i auto silniční hlídky, zaparkovalo za policejním vozem se zapnutými výstražnými světly. Na stejné silnici byl však také pětapadesátiletý muž jedoucí s osobním vozem Volkswagen. Ten vše ignoroval, minul dopravní kužely a hlídkové vozidlo, natlačil se vpravo na svodidla a narazil zezadu do policejního auta.

Po nárazu policista skončil na kapotě

Jeden z policistů v tu chvíli seděl ve voze a pracoval na dokumentaci události, druhý stál před policejním autem. Síla nárazu posunula policejní auto tak razantně, že policista vpředu přepadl na přední část policejního automobilu. Nikdo z přítomných strážců zákona nebyl naštěstí při této události zraněn. Co se dělo dál?

iZdroj fotografie: Policja

Na místo dorazila další hlídka. Může to znít trochu komicky. Přijela další policejní hlídka a začala vyšetřovat nehodu policejní hlídky, která předtím přijela vyšetřovat původní dopravní nehodu. Okolnosti události zaprotokolovali policisté z dopravní policie v Puszcze a pachatel střetu vysvětlil, že nevěnoval dostatečnou pozornost dění na silnici. Řidič byl podle testu střízlivý. Byl mu zadržen řidičský průkaz a čeká jej správní řízení. 

Zdroj: Policja

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále
Události247.cz
Události247.cz
Rovnou čtyři země dostaly od Putina stopku: Prý s nimi nikdy nebude jednat o míru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit