Policie zastavila kamion s 19 tun nákladu bez kola. Podle řidiče to nebyl zásadní problém

                   

Tak tomuhle nemohli policisté silniční kontroly uvěřit. Zastavili řidiče tahače s návěsem, kterému chybělo jedno kolo. Řidič, který vezl 19tunový náklad, plánoval zastavit kvůli opravě až o sto kilometrů dále. Tam se podle jeho šéfa nacházel jediný vhodný servis.

V Polsku se dějí na silnicích různéí věci, ale toto překročilo veškeré hranice motoristických bizarností. 25. listopadu zastavili policisté dopravní kontroly na mýtné stanici Tarnawa na polském úseku dálnice A2 nákladní soupravu s chybějícím kolem na jedné z náprav návěsu. Návěs byl vyvážen popruhy, které se obvykle používají k zajištění nákladu.

iZdroj fotografie: PxHere

Chybějící kolo nebyl podle řidiče zásadní problém

Řidič vysvětlil inspektorům, že plánuje opravu kola “už” v blízkosti Nového Tomyšlu. Tam se prý nachází servis, kam měl podle svého nadřízeného dojet. To znamená, že by nákladní souprava s chybějícím kolem měla ujet ještě přibližně sto kilometrů a teprve poté řešit zásadní závadu 19tunového monstra. Dopravní policisté nevěděli, jestli nejsou obětí nějaké televizní show se skrytou kamerou.

iZdroj fotografie: PxHere

Návěs bez kola přišel o papíry

Šokovaní policisté pochopitelně nedovolili nekompletní nákladní soupravě další jízdu, navíc odebrali přívěsu osvědčení o technické způsobilosti vozidla. Proti dopravci bude zahájeno správní řízení o uložení pokuty. Jestli řidič nakonec do servisu dojel, se zatím neví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko zjišťuje informace za pomoci špionážních plavidel Vishnya: ta mohou být přitom sama sledována, ani o tom neví
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka