Polsko čeká velká svolávací akce. Do servisů budou muset vozy Škoda, Seat, Audi a Mercedes

                   

Když automobilka objeví určitý problém, týká se většinou pouze konkrétního vozu, který je následně svolán do servisu. Aktuální dění v Polsku však ukazuje, že tomu tak být vždy nemusí. Zemi čeká jedna z největších svolávacích akcí. To proto, že se týká celkem 9 modelů vozidel. A to napříč několika značkami. Konkrétně jde o značky Škoda, Seat, Audi a Mercedes. Majitele konkrétních modelů bude v nejbližších dnech kontaktovat autorizovaný servis s požadavkem na návštěvu. Proč? Problémy jsou různé.

Mercedes

Svolávací akce se týká modelů 205 (třída C), 213 (třída E) a 257 (třída CLS), které mají pod kapotou benzínový čtyřválcový motor. Právě u této motorizace se může objevit problém v konstrukci, která může způsobit i úniky oleje. Dobrou zprávou je alespoň to, že v Polsku jezdí daných vozidel skutečně minimum a odhaduje se, že jich je zhruba kolem 10. To u jiných automobilek je tomu hůře.

Audi

I tady není vozidel až tolik. Celkem se má svolávací akce týkat necelých 20 aut, konkrétně modelů A8 a dále také Q7 a Q8, které byly vyrobeny v průběhu listopadu až prosince v roce 2018. Tyto vozy mohou mít problém se zlomením některých prvků kol, což by mohlo pochopitelně znamenat velké problémy, končící pravděpodobně nehodou.

Seat

U Seatu už je aut podstatně více než u výše zmíněných automobilek. Půjde o model Seat Ibiza, vyrobený v letech 2016 – 2018. Celkem se problémy týkají až 3 800 vozů. A to těch, které byly vyrobeny v rozmezí let 2016 – 2018. Důvodem svolávací akce jsou komplikace s brzdami, kdy může povolit zatažení ruční brzdy. Další z věcí, které mohou být v běžném provozu velice nebezpečné. Ze stejného důvodu budou svolávány i vozy Seat Arona.

Škoda

Svolávací akce se týká modelu Škoda Kodiaq, kterých je aktuálně v Polsku na několik desítek. Problémem tohoto vozu je upevnění sedadel v zadní řadě. Podle informací zde má chybět minimálně jedna matice. I toto může být život ohrožující závada, která může způsobit velká zranění, hlavně v případech nehody.

Majitelé dotčených vozů mají vyčkávat

Je doporučeno, aby majitelé dotčených vozů nejezdili do servisu sami, ale počkali, až je sám vyzve a domluví si s nimi servisní prohlídku. Někteří majitelé daných aut již potvrdili, že byli kontaktováni. Jiní na kontakt zatím ještě čekají. Faktem je, že se jedná o jednu z největších svolávacích akcí v konkrétní termín, která kdy v Polsku byla.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články