Policie zastavila řidičku v Mercedesu-AMG G 63 jedoucí rychlostí přes 200 km/h. Její výmluva zněla krátce, prý potřebovala na toaletu

Tato žena jela rychlostí přes 200 km/h. Když ji zastavila policie, její výmluva byla opravdu pozoruhodná. Potřebovala prý nutně na záchod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni určitě znáte ten pocit, když jedete po dálnici a máte silné nutkání jít na toaletu. To však samozřejmě neomlouvá tak zjevné překročení rychlosti této ženy. Dotyčná totiž jela po dálnici přes 200 kilometrů za hodinu se svým Mercedes-AMG G63. Když ji zastavila policie, rozhodně je svou směšnou výmluvou nijak nepřesvědčila o své nevině.

Nutkání navštívit toaletu nepočká, překročení rychlosti to však neomlouvá

Podle dopravního policisty z hrabství Derbyshire, který událost popsal na Twitteru, jela Britka ve voze třídy G po dálnici M1 rychlostí 100–130 mil za hodinu (161–209 km/h). Její Mercedes tedy jel průměrnou rychlostí 113 mil za hodinu, což je v přepočtu 182 km/h. Na místě, kde ji policie zastavila, je však nejvyšší povolená rychlost 70 mil za hodinu (113 km/h). To znamená, že žena překročila povolenou rychlost o kulatých 100 km/h. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když policie řidičku zastavila, řekla, že jela tak rychle, protože „nutně potřebovala na toaletu“. Aby toho však nebylo málo, měla prozatímní řidičský průkaz a ve vozidle nebyla žádná další osoba. Podle britských zákonů policisté její Mercedes zabavili a žena bude muset zaplatit vysokou pokutu, aby se mohla vrátit na silnici. Jestli mluvila pravdu, se pravděpodobně nikdy nedozvíme. I kdyby však ano, u každého dálničního výjezdu by nějaký záchod určitě našla. Je však možné, že Mercedes jel tak rychle, že neměla čas na to myslet.

Mercedes-AMG G63 je opravdu rychlé auto

Pod jeho kapotou se nachází čtyřlitrový motor V8 s dvojitým přeplňováním. Dosahuje výkonu až 585 koní (430 kW) a točivého momentu 850 Nm. To vše je spojeno s devítistupňovou automatickou převodovkou, která přenáší výkon na všechna čtyři kola. Při plně otevřeném plynu dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhé 4,5 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 220 nebo 240 km/h, což je určeno v závislosti na tom, zda si koupíte paket AMG Driver.

iZdroj fotografie: Mercedes

Nádherné a rychlé auto sice dokáže člověka vybízet k rychlé jízdě, avšak pokud vás chytí policie, je dobré si přiznat chybu a nevymlouvat se na bizarní věci. Dotyčná žena si teď pravděpodobně rozmyslí, zda její potřeba dojít si na toaletu počká, či nikoliv.

Akcelerace za volantem

Zdroj: BBC, Mercedes-AMG, AutoTopNL

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články