Proč by měl mít každý řidič v autě zavírací špendlík

                   

Předvídaví řidiči v autě vozí krabičku poslední záchrany. Mezi nástroji a pomůckami v takové krabičce nebo kufříku by neměl chybět spínací špendlík neboli zicherka. Budete překvapeni, co vše dokáže na cestách vyřešit. 

Problémy – velké i malé – na motoristy číhají na každém kilometru. Některé z nich zvládne jen odborník s potřebným vybavením a znalostmi. V mnoha případech však pomoc expertů není nutná, řidiči si s každodenními potížemi poradí sami, pokud mají po ruce správné nástroje.

Jak zavírací špendlík pomůže na dlouhé cestě

Každý motorista má svůj vlastní seznam potřebných položek, které mohou zahrnovat oblečení, jídlo a některé pomůcky. Řidičům se navíc doporučuje mít v případě extrémní situace: vlhčené i obyčejné ubrousky, neperlivou vodu, látkové rukavice, alespoň nějakou základní sadu nářadí a jednoduchý zavírací špendlík. S ubrousky, vodou a rukavicemi je zpravidla vše jasné, ale jaký význam má spínací špendlík?

Odpověď je překvapivá: pomůže, když jsou ostřikovače zanesené nečistotami. Běžný problém, zejména v „špinavých“ ročních obdobích, jejichž následky jsou velmi nepříjemné: ucpání v horní části zařízení zabraňuje nanesení kapaliny na čelní sklo, což vede ke špatné viditelnosti a samozřejmě ke zvýšenému riziku nehody. 

iZdroj obrázku: Pixabay

Jak přesně je potřeba použít špendlík při čištění ostřikovačů, to už pravděpodobně víte: uchopte svůj nástroj a jemně jej vsuňte do otvůrku.Po každém zásunu nezapomeňte ze špičky odstranit extrahované nečistoty. Tento úkon zvládne i nezkušený motorista.

Pokud spínací špendlík problém nevyřeší. Otevřete kapotu, odpojte hadičku od spodní části trysky a do otvoru zaveďte tenký drátek. Takového pomocníka byste také měli mít pro případ nouze po ruce 

Samozřejmě, místo zavíracího špendlíku, můžete použít jednoduchou šicí jehlu, ale mít ji v autě je méně bezpečné, zvláště pokud často cestuje autem s malými dětmi. Další slabinou šicí jehly je, že je-li to nutné, je velmi obtížné ji u najít. Zavírací špendlík lze připevnit na konkrétní místo.

iZdroj obrázku: Pixabay

Obecně platí, že abyste se chránili před možnými potížemi a ztrátou času s ostřikovači, měli byste být při výběru a nákupu kapaliny do ostřikovačů velmi opatrní. Je to zpravidla právě špatná kvalita kapaliny, která vede k ucpání trysek a dalším problémům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná