Proč je v létě nebezpečné nechat uvnitř auta vodu a jiné běžné věci

                   

Máme tady léto, které nám přináší opravdu vysoké teploty. To ovšem nemění nic na tom, že lidé stále jezdí vozidly. V podstatě v tomto období se jezdí více, neboť lidé cestují na dovolené k moři, na chalupy nebo jen tak na výlety. Parkoviště jsou plná aut, která čekají na své majitele, až se vrátí a zase odjedou. Velmi často je vidět, že někteří lidé nechávají uvnitř auta spoustu věcí, včetně vody a dalších důležitých věcí. Dnes si řekneme, proč je právě během léta nebezpečné v autě vodu a jiné věci nechávat.

Láhev s vodou, potraviny a víno

V novinách se často objevují zprávy o tom, že plastové láhve s minerální vodou nebo džusem uvolňují během vysokých teplot škodlivé chemické látky, které mohou mít vážný negativní vliv na lidské zdraví. Z toho důvodu se rozhodně v autě nedoporučuje nechávat tyto láhve. V létě navíc teploty ve voze dosahují ohromných hodnot, takže ani otevřené láhve s vodou, džusem nebo vínem v něm nenechávejte. Stejně tak je tomu s potravinami, které mohou ve voze snadno podlehnout zkáze.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Technické doplňky

Mnozí z nás používají auto jako dobíjecí stanici pro své telefony, powerbanky, tablety nebo další přístroje. Napojí nabíječku přímo do vozidla, připojí zařízení a vesele nabíjejí. Potom zastaví a zapomenou nabíječku odpojit. Během vysokých teplot je to velká chyba, protože baterka se může začít nabíjet rychleji, čímž může snáze dojít k výbuchu a požáru vozidla. Nehledě na to, že to může někdo spatřit a vozidlo vám vykrást.

Kosmetika a opalovací krém

Mnoho lidí, převážně tedy žen, používá vozidlo jako místo pro líčení, resp. dolíčení. Vozí tak s sebou hromady kosmetických přípravků, a aby je nemusely všude tahat sebou, nechávají si je v autě. V horkých dnech se takové kosmetické přípravky mohou roztopit a jejich kvalita se může rapidně zhoršit. Opalovací krém po pár hodinách v autě ztratí své schopnosti a nebude mít už žádný smysl se s ním mazat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Léky a zapalovače

Lidé s sebou vozí autem také léky, nicméně právě léky by měly být skladovány na chladném a tmavém místě. Uchovávat je tedy v přihrádce v autě, není vůbec dobrý nápad. Možností je kufr, ale raději se ukládání léků do vozu vyhněte.

Během léta se také nevyplatí skladovat uvnitř auta jakékoliv spreje, rozprašovače s aerosolem nebo plynové zapalovače, nemluvě o plynových bombách.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články