První elektrické Mini je tady. Jak vypadá a co nabídne?

                   

Elektřina vládne automobilovému světu. I takto může někdo vnímat vývoj, kterým se automobilky ubírají. Ty, kteří ještě stále nemají ve svém portfoliu plnohodnotný elektromobil, se snaží tento rest dohnat. Do této skupiny rozhodně patří i Mini. Populární vozy, které vynikají především designem. Pokud jste fanoušky, můžete konečně sáhnout i po elektřině.

Mini Cooper SE vzhledem nepřekvapí

Začněme vzhledem. Zde nijak velké novinky a inovace nečekejte, jelikož se jedná o klasický design třídveřového Mini. Na druhou stranu proč měnit něco, co očividně funguje. Dlouhodobě se jedná o design, který označují nejenom majitelé za stylový a právě ten je jedním z důvodů, proč si lidé auto kupují. Dále samozřejmě nečekejte ani nijak velký vnitřní prostor, nebo enormní praktičnost. Jde zkrátka o auto do města, než na rodinnou dovolenou.

Co nabídne elektřina?

Pod kapotou je schovaný elektromotor, který nabídne výkon 184 koní. Vzhledem k tomu, jak je auto malé je to výkon více než dostačující. Stovky zvládnete dosáhnout už za 7,3 sekundy. Pokud jde o maximální rychlost, tak zde může nastat drobné zklamání, jelikož více než 150 km/h Mini Cooper SE nepojede.

Důležité je zmínit také kapacitu použitého akumulátoru, která je 32,6 kWh. I to je hodnota, která by přece jenom mohla být větší. Na druhou stranu připomeňme, že tu stále mluvíme o autě do města. Na plné nabití by měl Mini Cooper SE zvládnout ujet až 270 kilometrů. Samozřejmě vždy záleží na konkrétních okolnostech.

Pokud jde o rychlost nabíjení, můžeme říci, že na 80 procent kapacity lze auto nabít za zhruba 35 minut. Samozřejmě jenom v případě použití nabíječky s výkonem 50 kW, se kterou je auto také kompatibilní. V případě nabíjení na nabíječkách s menším výkonem, nebo v případě nabíjení doma je třeba počítat s tím, že vůz bude třeba mít k síti připojený i několik hodin.

Potěší dobrá výbava

Lákadlem má být celkem obstojná výbava, a to už v samotném základu. Zde mohou zájemci čekat třeba dostatečně velký infotainment s displejem o velikosti 6,5 palců, stejně jako lze čekat dvouzónovou klimatizaci, ale i LED světla, nebo nezávislé topení. Komu nevadí si připlatit, může mít interiér v kůži a o 2,3 palce zvětšený infotainment.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články